🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-37%

slider image
slider image
slider image
slider image

ПРЕНОСЛИВ СОЛАРЕН СИСТЕМ ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ

3799 ден

2390 ден


заштедувате 1409 ден (-37%)

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Четврток и Сабота

бесплатна достава

Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

Одлично решение за осветлување во итни случаи или викендици каде што нема струја! 

 

Предности при користење на овој производ

 

Осветлување во итни случаи – Совршен за употреба за разни ситуации, итни случаи и при прекин на електрична енергија, како и на излети, кампувања, во викендици итн. Може да се користи како за осветлување, така и за полнење на мобилен телефон.

Соларно полнење – Доколку сакаш извор на светлина кој може да го користиш и кога нема струја – ова е вистинското решение. Искористи ја во целост моќноста на сонцето!

Систем за закачување – Благодарение на специјалниот систем за закачување, тие можат лесно да се постават на било која подршка дома или на кампување.

Доколку сакаш извор на светлина кој може да го користиш и кога нема струја – ова е вистинското решение. Искористи ја во целост моќноста на сонцето!

Совршен за употреба за разни ситуации, итни случаи и при прекин на електрична енергија, како и на излети, кампувања, во викендици итн. Може да се користи како за осветлување, така и за полнење на мобилен телефон. Може да наполни најмногу до 4 уреди истовремено.

Системот со соларно полнење за напојување и осветлување е идеално решение за ситуации кога немаш електрична енергија. Без разлика дали кампуваш или имаш прекин на електричната енергија, соларниот комплет ти ги нуди сите потребни можности.

Сијалиците може да се користат, на пример, кога кампувш и немаш електрична енергија. Сијалиците се напојуваат директно од системската батерија и може да се користат како ноќни сијалички.

Благодарение на специјалниот систем за закачување, тие можат лесно да се постават на било која подршка дома или на кампување. Базата на батеријата може да се полни и преку соларен панел и во приклучок 220V, за да биде секогаш ослободена од електрична енергија.

Системот е опремен со 9V влез за соларно напојување, 110-220V влез за напојување, 6V влезови за напојување на светилки, со USB влез – за други преносни електрични уреди (мобилни телефони, таблети, вентилатори со USB приклучок и сл.). Напојувањето на мобилните електрични уреди може да се изврши и преку вклучениот кабел со 10 различни приклучоци.

Технички карактеристики:

 • Соларна или 220-240V, 50 / 60Hz
 • Време на полнење на батеријата 220V 4Ah на 220V: 13-15 часа
 • Три SMD LED сијалици
 • Четири 6V влезни сијалици
 • USB излез 5V
 • На 6V, соларниот комплет напојува до максимум 7W
 • Напојување: батерија 6V 4Ah
 • Извори на полнење: Полнач за 220V
 • Соларна енергија соларен панел 9V 3-7W

 

Пакетот содржи:

 • База со батерија на полнење опремена со голема и многу силна LED ламба
 • ФМ радио
 • Мp3 плеер
 • Bluetooth за поврзување со телефонот или други уреди
 • Соларен панел 255мм х140мм со приближно 3м кабел
 • Копче за вклучување / исклучување
 • USB кабел со 5 приклучоци за полнење на различни телефони или уреди
 • 220v кабел за полнење
 • 6V – 4Ah батерија на полнење

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 37% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Често поставувани прашања

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ