🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-36%

slider image
slider image
slider image
slider image

СЕТ ЗА ЗАШТИТА НА СТАКЛО ОД ДОЖД

790 ден

499 ден


заштедувате 291 ден (-36%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

СЕТ ЗА ЗАШТИТА НА СТАКЛО ОД ДОЖД

Се задржува на стаклената површина дури до 100 перењa на автомобилот! 🚘☔💦

Предности при користење на овој производ

✅ Специјални марамчиња - Заштитата која е нанесена на марамчињата кои ги добиваш во комплетот одвраќа дожд, нечистотија, прашина и други слични материи за да се задржи чистотата подолго време и делува против замаглување.

✅ Подобра видливост - Оддржувај ја видливоста јасна за да ја зголемиш безбедноста за време на работа на возилото, дури и во најлоши временски услови.

✅ Брзо дејство - Делува во рок од 10минути, само нанеси и остави да се исуши.

НЕВИДЛИВА ЗАШТИТА ЗА СТАКЛО

Направи невидлива заштита на стаклото од автомобилот за да го одржуваш чисто и да ја подобриш видливоста.

Заштитата која е нанесена на марамчињата кои ги добиваш во комплетот одбива дожд, нечистотија, прашина и други слични материи за да се задржи чистотата подолго време и делува против замаглување.

ДОЛГОТРАЈНА ФОРМУЛА

Се задржува на стаклената површина дури до 100 перења на автомобилот. Обезбедува подобра видливост и безбедно возење.

Создава водоотпорен штит кој ја отфрла водата и на тој начин ја намалува употребата на бришачи.

Издржливата, долготрајна формула е отпорна на вода и други супстанции што им овозможува да се тркалаат веднаш од површината. Помага да се одржуваат површините чисти и значително ја подобрува видливоста и безбедноста во лоши услови.

ЛЕСНО НАНЕСУВАЊЕ

Еден сет содржи 44ml заштита за стакло нанесена на 2 марамчиња за пребришување, микрофибер крпа, пар заштитни ракавици со нитрил. Доволно за пребришување на шофершајбна до 2 пати!

Комплетот може да се употребува за заштита од дожд на автомобилско стакло, ретровизори, фарови, надворешни станбени прозори, огледала и сл.

Делува во рок од 10минути, само нанеси и остави да се исуши.

Упатство за употреба:

  1. Исчисти го стаклото со средство за чистење прозорци пред нанесувањето;
  2. Избриши со кружни движења со крпата од комплетот;
  3. Почекај 5 минути, отстрани ја со крем од микрофибер;
  4. Повтори го процесот користејќи друга крпа за вториот слој;
  5. Комплетот е доволен за покривање на две ветробрански стакла.

 

Во пакувањето добиваш:

  • 2 x марамчиња за пребришување.

 

Нарачајте го вашиот сет веднаш со 36% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Често поставувани прашања

Како функционираат овие марамчиња?

Марамчињата создаваат хидрофобна бариера на стаклената површина на вашиот автомобил, предизвикувајќи дождовница да се збие и истекува, зголемувајќи ја видливоста и безбедноста при влажно време.

Колку долго трае заштитниот ефект?

Овие марамчиња нудат долготрајна заштита, обично до неколку месеци, во зависност од условите за возење и употреба.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ