Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image

3D ОЧИЛА ЗА ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

1299 ден

499 ден


заштедувате 800 ден (-62%)

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Сабота и Вторник

бесплатна достава

Уштe 10 парчиња на залиха

1-3 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

Повторното раѓање на твоите омилени игри со 3D очила за виртуелна реалност за паметен телефон

Одлична забава и одлично искуство!

 

Предности при користење на овој производ

 

Мултифункционални – Визир-очилата служат за гледање филмови и апликации во 3D од твојот телефон, играње VR игрици, Google Earth VR, YouTube 360 видео клипови, TV канали во 3D реалност.

Лесни и едноставни за употреба – Постави го телефонот во соодветната положба, отвори некоја од посакуваните 3D апликации, игри или филмови, затвори ги 3D визир-очилата и уживај!

Лесни и без притисок – Дизајн што лесно се приспособува на твојата глава.

Виртуелни очила за играње, гледање филмови и видео клипови, дали е ова можно? Нешто ново, посебно и иновативно!

Благодарение на 3D виртуелните очила „VR BOX“ можеш да гледаш 3D филмови, како и 3D виртуелни видеа, играње VR игрици, Google Earth VR, YouTube 360 видео клипови, TV канали во 3D реалност.

Ги поддржува сите видови паметни телефони со димензии на екран 3.5-6 инчи – за паметни телефони со ротација на екран, т.е. функција на жироскоп.

Сè што ти е потребно за неверојатно 3D искуство се овие 3D виртуелни очила и мобилен телефон од 4 до 6,1 инчи. Со новата функција на YouTube, пронајди видео од VR 360 степени, кликни на иконата на режимот VR (икона VR очила) и уживај во виртуелната реалност!

 

Специјално за овие 3D очила се создадени стотици игри и апликации за да можеш да играш 3D игри. Игрите се симнуваат од google play store. Некои од најдобрите бесплатни апликации за VR очила VRBOX се: 3D Bowling, вистински бокс, City Racing 3D, 3D Tennis и многу други.

Лесни се за користење, доволно е да го ставиш телефонот на соодветно место и во соодветна положба, отвори некоја од посакуваните 3D апликации, игри или филмови, затвори ги 3D визир-очилата, постави ги очилата на главата, пoдеси ги леќите за екранот да се изостри што е можно повеќе и уживај.

Копче за подесување на оддалеченост, длабочина до 3m/ 1000”.

Оптичко стакло: агол од 90-100 степени.

 

Технички карактеристики:

  • Ги поддржува сите видови паметни телефони со димензии на екран 3.5-6 инчи – за паметни телефони со ротација на екран, т.е. функција на жироскоп
  • Копче за подесување на оддалеченост, длабочина до 3m/ 1000”
  • Оптичко стакло: агол од 90-100 степени
  • Опција за корекција на фокус
  • Трака за носење на глава
  • Димензии: 10 x 5 x 12 cm
  • Тежина: 422g

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 65% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ