🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-46%

slider image
slider image
slider image
slider image

4 ВО 1 ПРЕЦИЗЕН ТЕСТЕР НА ЗЕМЈИШТЕ - ПОЧВА

1490 ден

799 ден


заштедувате 691 ден (-46%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 4 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

4 ВО 1 ПРЕЦИЗЕН ТЕСТЕР НА ЗЕМЈИШТЕ - ПОЧВА

Одржувај оптимални услови за раст и развој на растенијата! 🌱🌞💦

Предности при користење на овој производ

✅ Прецизно следење на почвата - Овој тестер 4-во-1 ти овозможува прецизно мерење на светлината, влажноста, температурата и pH вредноста на почвата, давајќи ти сеопфатна слика за состојбата на твојата градина или растенија.

✅ Оптимални услови за растење - Овој тестер ти помага да создадеш оптимални услови за растење и развој на твоите растенија, што резултира со поздрави и побујни растенија.

✅ Превенција на проблеми - Редовната употреба на овој тестер ти овозможува навреме да препознаеш потенцијални проблеми како што се недостаток на светлина, прекумерна влажност или несоодветна pH на почвата, што ти овозможува да преземеш соодветни мерки за да ги решиш пред да предизвикаат оштетување на растенијата.

✅ Заштедеди време и пари - Со намалување на потребата за експериментирање и грешки, овој тестер ти овозможува поефикасно да управуваш со твојата градина или растенија, заштедувајќи време и пари на неефикасни методи за одржување или лекување на проблеми.

СЕОПФАТНО РЕШЕНИЕ ЗА ТВОЈАТА ГРАДИНА

4 Во 1 тестерот за почва обезбедува сеопфатно решение за грижата за твоите растенија. Овој иновативен уред овозможува прецизно мерење на 4 клучни фактори за успешен развој на растенијата: светлина, влажност, температура и pH на почвата.

ОПТИМАЛНА ВЛАЖНОСТ НА РАСТЕНИЈАТА

Со функцијата за мерење на влага во почвата, повеќе нема да се бориш со прекумерно наводнување или недостаток на вода. Ќе знаеш точно кога е време за наводнување за да ја одржиш оптималната влажност за здрав раст на растенијата.

МЕРЕЊЕ НА pH ВРЕДНОСТ

Мерењето на pH вредноста на почвата е клучно за одржување на здравјето на почвата. Овој уред ти овозможува да ја следиш киселоста или алкалноста на почвата, што е од суштинско значење за правилното навлегување на хранливите материи од растенијата. На овој начин можеш да го спречиш недостатокот или прекумерната концентрација на одредени хранливи материи, што може да доведе до проблеми со растенијата.

СОНЧЕВА СВЕТЛИНА

Покрај тоа, мерењето на нивото на сончева светлина ти овозможува да го одредиш оптималното место за твоите растенија. Различни растенија бараат различни нивоа на сончева светлина, така што оваа функција ќе ти помогне да го избереш вистинското место за садење за да се осигураш дека твоите растенија ја добиваат вистинската количина на светлина за здрав раст.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 32 cm.

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 46% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!   

Често поставувани прашања

Како да го користиш овој 4-во-1 тестер на почва?

Користењето на овој тестер е едноставно, вметни ја сондата во земја, почекај неколку моменти, а потоа прочитај ги резултатите на екранот.

Колку често треба да се користи овој тестер?

Се препорачува редовна употреба, особено за време на клучните периоди на раст на растенијата, како што се пролет и есен, за следење на промените во условите на почвата.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ