🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-49%

slider image
slider image
slider image
slider image

ЧАДОР ЗА ЗАШТИТА НА ВЕТРОБРАНСКО СТАКЛО

1390 ден

699 ден


заштедувате 691 ден (-49%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 6 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ЧАДОР ЗА ЗАШТИТА НА ВЕТРОБРАНСКО СТАКЛО

Ги штити контролната табла, седиштата и другите површини од избледување! 🚫🌞👌🏼

Предности при користење на овој производ

 

✅ Силна УВ заштита - Ефикасно ги блокира штетните сончеви зраци, спречувајќи оштетување и избледување на внатрешноста на возилото.

✅ Намалување на температурата - Ја одржува внатрешноста на возилото пријатно ладна, дури и во топлите летни денови, што го прави твојот престој во автомобилот поудобен.

✅ Лесно користење - Компактниот дизајн во облик на чадор овозможува брзо и лесно поставување и складирање без да зафаќа многу простор.

✅ Внатрешна заштита - Го продолжува животниот век на седиштата, контролната табла и другите внатрешни површини, зачувувајќи го изгледот и вредноста на твојот автомобил.

🌞 ПРИЈАТНО И УДОБНО ВОЗЕЊЕ ВО СОНЧЕВИ УСЛОВИ

Уживај во пријатно и удобно возење дури и во најжешките денови!

Големата сончева тенда обезбедува исклучителна заштита и удобност при возење во сончеви услови. Оваа висококвалитетна тенда е дизајнирана ефикасно да ги блокира сончевите зраци и да ја спречи нивната штетна изложеност во внатрешноста на твоето возило.

💯 ЗАШТИТА НА ВНАТРЕШНОСТА НА ВОЗИЛОТО

Една од главните придобивки на овој чадор е неговата способност да ја заштити внатрешноста на автомобилот од штетните ефекти на сонцето.

Освен заштита од топлина и УВ зраци, чадорот обезбедува и заштита од избледување на внатрешните површини на возилото, што негативно влијае на неговиот естетски изглед.

👌🏼 КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ

Дебелиот материјал и специјално дизајнираните слоеви го спречуваат продирањето на УВ зраците и топлината, со што се намалува ризикот од прегревање на внатрешноста.

💡Зошто да го избереш нашиот заштитен чадор:

  1. Преклопниот чадор за ветробранското стакло на автомобилот е наменет за заштита од силното сонце и штетните УВ зраци.

  2. Овој производ обезбедува засенчување и спречува прегревање на шофершајбната.

  3. Ќе помогне да се намали температурата во автомобилот со блокирање на директната сончева светлина што продира во шофершајбната.

  4. Ја намалува потребата од користење на клима уредот и помага внатрешноста на возилото да биде свежа и удобна.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 140 x 80 cm.

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 49% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Често поставувани прашања

Како се користи чадорот за сонце за автомобил?

Само отворете го и ставете го на шофершајбната на вашето возило. Можете брзо и лесно да го преклопите и да го ставите кога повеќе нема да ви треба.

Дали чадорот за сонце за шофершајбната одговара на сите возила?

Да, чадорот е универзален производ кој е дизајниран да одговара на повеќето возила, вклучувајќи автомобили или камиони. Неговиот дизајн со големина обезбедува добро покривање на предното стакло со различни големини.

Дали чадорот го штити ветробранското стакло од сончева светлина и топлина?

Да, чадорот е специјално дизајниран да обезбеди ефикасна заштита од сончева светлина и топлина. Материјалот и рефлектирачката површина ги рефлектираат сончевите зраци, со што ја одржуваат внатрешноста на возилото ладна и удобна дури и за време на топлите летни денови.

Дали чадорот за сонце за шофершајбната ги намалува внатрешните температури на возилото?

Да, чадорот за сонце ефикасно ги намалува внатрешните температури во вашето возило. Неговиот дизајн со рефлектирачка површина ги рефлектира сончевите зраци и го спречува преносот на топлина, обезбедувајќи ви сенка и пријатна атмосфера во внатрешноста на возилото.

Дали чадорот за сонце за автомобил може да се користи и за задното стакло?

Чадорот е првенствено дизајниран за предното ветробранско стакло на возилото, но во зависност од големината и конструкцијата на вашето возило, може да се користи и за задното ветробранско стакло. Ви препорачуваме да ја проверите компатибилноста пред употреба на задното стакло.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ