🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-39%

slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image

X7 РАЧЕН SMART ЧАСОВНИК

2299 ден

1390 ден


заштедувате 909 ден (-39%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

Одберена боја: ЦРНА

🔥 Уштe 6 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

Исклучително практичен паметен часовник кој се поврзува со твојот телефон!

Предности при користење на овој производ

 

Ја следи твојата активност – Следи ги твоите физички активности со помош на паметен часовник кој ќе те потсети на важноста на здравиот живот. На секој чекор ќе имаш личен фитнес асистент!
Многу функции во еден уред – Многу функции како одговарање на повици, читање пораки, мерење крвен притисок, броење чекори, мерење растојание и калории и многу повеќе ќе ве информираат.
Водоотпорен дизајн – Паметниот часовник е отпорен на вода и влага. Сепак, препорачуваме да не го користиш за време на пливање, туширање или капење.
Личен помошник – Паметниот часовник е твојот мал компјутер при рака и личен асистент! Безжичната врска Bluetooth ти овозможува да примаш известувања за дојдовни повици и пораки, да користиш апликации ( WhatsUp, Facebook, Instagram).

ПОЛЕСЕН И ПОЕФИКАСЕН НАЧИН НА ЖИВОТ
 

Уморен си од гледање во екранот на твојот мобилен телефон додека работиш, пешачиш или возиш? Сега можеш да ги контролираш сите апликации со помош на овој паметен часовник, следи ја навигацијата и уживај во омилената музика! Придобивките од паметниот часовник дефинитивно можат да ти помогнат да водиш полесен и поефикасен начин на живот.

Живеј полесен и попрактичен живот со помош на паметниот часовник! Повеќе не мора постојано да гледаш во екранот на телефонот за да бидеш информирани за се. Поврзи го твојот мобилен уред со часовникот и управувај со повиците, пораките и другите апликации!

ПОЛЕСЕН ПРИСТАП ДО ИЗВЕСТУВАЊАТА ОД ТВОЈОТ ТЕЛЕФОН
 

Елегантниот Smart часовник ти овозможува полесен пристап до известувањата од твојот телефон. Ќе ти го олесни животот во тешки денови полни со обврски и задачи! Можеш да пристапиш до известувањата за социјалните мрежи, известувањата за апликациите и известувањата за пораки.

ТВОЈ ЛИЧЕН ТРЕНЕР И АСИСТЕНТ
 

Исто така, паметниот часовник може да направи многу работи што твојот паметен телефон не може. Паметниот часовник ќе биде твој личен тренер кој ќе ги следи отчукувањата на срцето, спиењето, активноста и целокупното ниво на фитнес.

Паметниот часовник ќе биде твојот вреден асистент за следење на здравјето. Опремен е со различни функции кои ќе го подобрат твојот животен стил - како што е педометар кој ги брои твоите чекори во текот на денот. Исто така, има способност да го следи твојот пулс за време на вежбањето, како и да го следи квалитетот и квантитетот на твојот сон, да мери кислород во крвта, мерење на крвен притисок, брои потрошени калории.

Елегантниот лед дисплеј покажува време, дата и температура.

Опции:
 

 1. Мерење спортски рекорди: броење чекори, време на вежбање, режим на вежбање (стомачни, трчање, скокање, возење велосипед, бадминтон, тенис, пинг-понг, кошарка), километража, потрошувачка на калории
 2. Мерење на срцевиот ритам во реално време (статично, динамично), крвен притисок, кислород во крвта, режим на спиење
 3. Паметен потсетник: за предолго седење, повици, пораки (SMS / QQ / WeChat / Skype / Facebook / Twiter / Line / WhatsApp)
 4. Други функции: Бирање повик, контакти, режим “не вознемирувај”, “пронајди ја бразлетната”, далечинско управување на камера, контрола на музика, стоперка, будилник, ресетирање на уредот, итн.
   

Технички карактеристики:

 • Тип на дисплеј: IPS
 • Големина на екранот: 1,4 инчи
 • Резолуција: 240 x 240
 • Класа на водоотпорност: IP67
 • Капацитет на батеријата: 170 mAh (5-7 дена)
 • Време на полнење: 60 минути
 • Тип на полнење: Магнетно полнење
 • Материјал на ремен: Силикон
 • Прилагодлива должина: 140 – 230 mm
 • Безжично поврзување: Bluetooth 4.0 или понова верзија
 • Компатибилност: Android 4.4, iOS 9.0 или понова верзија
 • Име на апликацијата: FitPro (Google Play или APP Store)
 • Следење на целодневната активност: чекори, потрошени калории, километража и пулс, континуирано и автоматско следење на отчукувањата на срцето директно на рачниот зглоб во секунда
 • Паметен потсетник: потсетник за повици, притискање за пораки, седентарен потсетник, известувања од календар или белешки
 • Повеќе функции: пребарување на телефон, далечинско снимање со камера, стоперка
 • Режим за повеќе вежби – 7 режими на тренинг – одење, трчање, возење велосипед, прескокнување, бадминтон, кошарка, фудбал;
   

Пакетот вклучува:

 • 1x паметна нараквица
 • 1x USB кабел за полнење

   

Нарачајте го вашиот веднаш со 39% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Често поставувани прашања

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ