🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-30%

slider image
slider image
slider image
slider image

ПРАКТИЧЕН КОЛЕКТОР ЗА БОРОВИНКИ

999 ден

699 ден


заштедувате 300 ден (-30%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 3 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ПРАКТИЧЕН КОЛЕКТОР ЗА БОРОВИНКИ

Практичен колектор за берење боровинки и други бобинки! 👩🏻‍🌾🍇🍒🍓

Предности при користење на овој производ

✅ Ефикасно берење - Овој колектор овозможува побрзо и поефикасно берење на боровинки и други бобинки, намалувајќи го времето потребно за берење.

✅ Минимална штета - Дизајниран е нежно да ги бере плодовите без да ги оштети растенијата и плодовите, со што го одржува квалитетот на плодовите.

✅ Лесно користење - Лесниот и ергономски дизајн овозможува удобно и лесно користење, дури и за време на подолги периоди на берба.

✅ Повеќенаменска алатка - Покрај боровинки, погодна е и за берба на различни видови бобинки, како малини, капини и рибизли.

ПОЛЕСЕН И ПОБРЗ ПРОЦЕС

Колекторот за берење боровинки и други бобинки е иновативна алатка дизајнирана да го направи процесот на берење полесен и побрз. Направен од висококвалитетни материјали, овој колектор е издржлив и долготраен, давајќи ти доверлива алатка за долгогодишна употреба.

ЕФИКАСНО БЕРЕЊЕ

Специјално обликуваните запци како чешел овозможуваат брзо и лесно берење на бобинки од растенијата, намалувајќи го времето потребно за берба.

ЗАЧУВУВАЊЕ НА ОВОШЈЕТО

Запците се внимателно дизајнирани за нежно да ги раздвојуваат плодовите без да ги оштетат растенијата и плодовите. На овој начин, плодовите се одржуваат во совршена состојба, подготвени за конзумација или понатамошна обработка.

ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН

Лесниот и ергономски облик на колекторот обезбедува удобност при употреба. Рачката е прилагодена на обликот на раката, што го намалува заморот и овозможува подолги периоди на берба без непријатност.

По употреба чешелот лесно се чисти со вода. Неговата компактна големина овозможува лесно складирање и транспорт.

Технички карактеристики:

  • Материјал: пластика;
  • Големина: околу 22 x ​​14 x 17 cm;
  • Тежина: околу 160 g.

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 40% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Често поставувани прашања

Како се користи колекторот?

Колекторот е лесен за употреба, само лизгајте ги шипките низ гранките на растението и нежно повлечете ги. Плодовите лесно ќе се одвојат и ќе се соберат.

Дали чешел-собирачот ги оштетува плодовите или растенијата?

Не, колекторот е дизајниран да нежно го собира плодот без да ги оштети растенијата или овошјето. Специјално дизајнираните заби овозможуваат безбедно берење.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ