🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-44%

slider image
slider image
slider image
slider image

ПРЕКЛОПЕН ВОДООТПОРЕН СОЛАРЕН ПАНЕЛ

2690 ден

1499 ден


заштедувате 1191 ден (-44%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 3 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ПРЕКЛОПЕН ВОДООТПОРЕН СОЛАРЕН ПАНЕЛ

Совршен е за активности на отворено! 🌞⚡🔌

Предности при користење на овој производ

✅ Висока ефикасност - Монокристалните соларни панели со стапка на конверзија на сончевата енергија од 21,5% до 23,5% овозможуваат брзо и сигурно полнење на уредот.

✅ Преносливост и практичност - Склопувачкиот дизајн го прави овој соларен панел лесен за носење и складирање, идеален за активности на отворено, како што се кампување, планинарење и излети.

✅ Водоотпорен и издржлив - Изграден да издржи сурови временски услови, тој е совршен за употреба во различни средини, вклучувајќи дождливи и влажни услови.

✅ Повеќекратна компатибилност - Може да ги полни повеќето уреди, вклучително и мобилните телефони и мобилните батерии, што го прави непроценлив во итни ситуации и неочекувани прекини на струја.

БРЗО И СИГУРНО ПОЛНЕЊЕ

Направен од висококвалитетни монокристални соларни ќелии, овој панел постигнува стапка на конверзија на сончевата енергија во електрична енергија помеѓу 21,5% и 23,5%, овозможувајќи брзо и сигурно полнење на твоите уреди. Без разлика дали си на кампување, планинарење, пикник или на брод, овој соларен панел е идеален придружник кој ти обезбедува енергија во секоја прилика.

ПОЛНЕЊЕ НА МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ

Монокристалниот силиконски соларен панел може да се користи за полнење на мобилни телефони, мобилни пакети за напојување итн.

Брзината на полнење на твојот уред зависи од големината на батеријата на уредот и степенот на јачина на сончева енергија.

Овој соларен панел може да ги полни повеќето уреди и навистина е корисен кога има потреба од итни случаи.

ВОДООТПОРЕН И ИЗДРЖЛИВ

Преносливиот соларен панел е направен од врвен ПЕТ и монокристален силициумски материјал, кој е еколошки, водоотпорен, издржлив, чувствителен и има долг работен век.

Соларен панел е лесен и ултра тенок, лесен за складирање и инсталирање. Преклопен и лесен за носење.

Технички карактеристики:

  • Материјал: врвен ПЕТ и монокристален силициумски материјал;
  • Апликација: Мобилен телефон, USB вентилатор, камера, фенерче итн.;
  • Димензии: 16 x 10 x 2 cm затворен, 44 x 16 x 1 cm отворен;
  • Стандардна УСБ порта за излез;
  • Моќност 20 W.

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 33% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!   

Често поставувани прашања

Како да се користи овој преклопен соларен панел?

Користењето на овој соларен панел е многу едноставно. Само расклопете го, ставете го на сончево место и поврзете го уредот што сакате да го полните преку USB-портата. Панелот автоматски ќе започне да ја претвора сончевата енергија во електрична енергија.

Дали панелот е навистина водоотпорен?

Да, панелот е направен од водоотпорни материјали и може да издржи различни временски услови, вклучувајќи дожд и влажност. Сепак, се препорачува да избегнувате продолжено изложување на вода за да го продолжите животниот век на уредот.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ