🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-45%

slider image
slider image
slider image
slider image

ШТЕДЛИВ НАДВОРЕШЕН СОЛАРЕН РЕФЛЕКТОР

1099 ден

599 ден


заштедувате 500 ден (-45%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ШТЕДЛИВ НАДВОРЕШЕН СОЛАРЕН  РЕФЛЕКТОР

Најдоброто решение за поголема безбедност! ⚡🔋🌞✨

Предности при користење на овој производ

✅ Вграден сензор - Автоматски се вклучува при движење, кога нема движење се гаси.

✅ Лесен за инсталирање - Потребни се само неколку минути за да се инсталира - без кабли и комплицирани алатки.

✅ Штедлив - Не троши струја, ти заштедува и време и пари. Соларниот рефлектор се полни со сончева светлина, така што не ти создава дополнителни трошоци.

✅ IP65 Водоотпорен систем - Може да се користи во сите временски услови.

ЕКОНОМИЧНО РЕШЕНИЕ ЗА НАДВОРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ

Совршено економично решение за осветлување на надворешен простор со овој штедлив соларен надворешен ЛЕД рефлектор со вграден сензор за автоматско вклучување и исклучување. Иделен е за во двор, неосветлени улици, хотели, бензински пумпи, ресторани, магацини, фарми и слично.

ОТПОРЕН НА СИТЕ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ

Цврстиот материјал, ќе го издржи секој дожд, град, бура, па дури и најсилното сонце.

Рефлекторот може да се користи во сите временски услови. Направен е да издржи висока топлина, а исто така е водоотпорен.

ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА

За монтажа се потребни само неколку минути, без кабли и комплицирани алатки.

Соларниот рефлектор се вклучува само кога сензорот ќе открие движење, во спротивно ќе биде исклучен.

СОЛАРНО ПОЛНЕЊЕ

Соларнниот рефлектор се полни со сончева светлина, така што не ти создава дополнителни трошоци. Повеќе нема да трошиш пари за купување сијалици, ниту твоето време да ги менуваш.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 30,5 x 10 cm;
  • Моќност: 20 W;
  • Батерија: 1200 mAh;
  • IP65 Водоотпорна;
  • Материјал: ABS+PC.

 

Пакетот вклучува:

  • 1 x Соларен ЛЕД рефлектор;
  • 1 x Далечинско.

 

    Нарачајте го вашиот веднаш со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Често поставувани прашања

Како функционира соларниот рефлектор со далечински управувач?

Нашиот соларен рефлектор ја користи сончевата енергија за да ја полни својата батерија во текот на денот. Во текот на ноќта, рефлекторот автоматски се вклучува, обезбедувајќи ви моќно осветлување. Можете да го контролирате со далечински управувач, кој ви овозможува лесно вклучување или исклучување на светлото, како и прилагодување на интензитетот на светлината.

Дали рефлекторот е отпорен на временски услови?

Да, нашиот соларен рефлектор е дизајниран да биде отпорен на временски услови. Со водоотпорен рејтинг IP65, може да издржи дожд, снег и прашина, што го прави идеален за надворешна употреба во текот на целата година.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ