🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-45%

slider image
slider image
slider image
slider image
slider image

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

1099 ден

599 ден


заштедувате 500 ден (-45%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 3 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

Изолатор кој комплетно ќе го спречи циркулирањето на воздухот под вратите и прозорците! 💨🍃🚪🏠

Предности при користење на овој производ

✅ Иновативниот и уникатен дизајн - Со помош на иновативниот и уникатен дизајн, ќе можеш да ја приспособиш должината на штитникот во зависност од твоите потреби, со едноставно сечење на истиот до доаѓање на идеалната должина.

✅ Лесно и едноставно одржување - Направен е од квалитетни материјали отпорни на вода, што значи дека ќе можеш да ја миеш со вода и таа да биде повторно спремна за употреба.

✅ Отпорни на вода и промаја - Со овој иновативен изолатор многу лесно ќе го запечитите просторот под вратата или прозорецот и ќе спречите несакана циркулација на воздухот.

💨 ЗАШТИТИ СЕ ОД ПРОВЕВ (ПРОМАЈА)

Провевот или народски кажано “промајата” е секојдневен проблем, тоа посебно доаѓа до израз доколку имаш луфта на вратите или прозорците.

Доколку сеуште размислуваш како да ги заштитиш вратите и прозорците, ние го имаме идеалното решение за тебе.

🚪 СПРЕЧУВА ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОДУХОТ

Лете ладниот воздух ќе остане внатре а топлиот надвор, а зиме обратно. Покрај тоа ќе заштедиш од сметката за греење или ладење, ова е потполно енергетски ефикасен производ.

Без никаков проблем, овој изолатор комплетно ќе го спречи воздухот кој циркулира под вратите и прозорците. Во зависност од годишното време, топлиот и ладниот воздух ќе останат разделени во различни простории!

🕷 СПРЕЧУВА ВЛЕЗ НА ИНСЕКТИ

Погоден е за спречување влез за инсекти во твојот дом и прашина.

Исто така одличен е за превентива на места каде што има мали деца и постои опасност тие да имаат незгода при затварање на вратите и прозорците.

👌🏼 ПРИСПОСОБЛИВА ДОЛЖИНА

Со помош на иновативниот и уникатен дизајн, ќе можеш да ја приспособиш должината на штитникот во зависност од твоите потреби, со едноставно сечење на истиот до доаѓање на идеалната должина. Овој штитник ќе можеш да го користиш и за твоите внатрешни и надворешни врати.

Одржувањето е лесно и едноставно, направен е од квалитетни материјали отпорни на вода, што значи дека ќе можеш да ја миеш со вода и таа да биде повторно спремна за употреба.

Технички карактеритики:

  • Димензии (Д x Ш): 92 x 10 cm.

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 44% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Често поставувани прашања

Дали овој штитник е компатибилен со сите видови врати?

Да, нашиот штитник е универзален и компатибилен со повеќето видови врати, вклучувајќи дрвени, метални и ПВЦ врати.

Колку овој производ ќе ми помогне да ја намалам загубата на топлина и да заштедам на сметките за гре

Нашиот штитник за врати е дизајниран за ефикасно запечатување и спречување на ладен воздух да влезе, со што се намалува загубата на топлина. Ова може да резултира со значителни заштеди на сметките за парно во текот на зимските месеци.

Дали овој производ лесно се монтира на вратата?

Да, поставувањето е многу едноставно. Изолаторот лесно се прицврстува на вратата, обезбедувајќи инстантна заштита, без потреба од сложени алатки или вештини.

Дали овој изолатор може да се користи во текот на целата година или е наменет само за студени денови

Овој изолатор е мултифункционален и погоден за употреба во текот на целата година. Заштитува од студени провевки во зима, но исто така помага во одржување на ладен воздух во затворен простор во текот на летните месеци.

Како овој изолатор ја подобрува енергетската ефикасност на мојот дом?

Овој изолатор и штитник за провев формира бариера што го спречува ладниот воздух да навлезе низ вратата, а со тоа значително ја намалува загубата на топлина и ја зголемува енергетската ефикасност на вашиот дом.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

1

АЈ

Ана Јакимовска

верифициран купувач

5/5

Овој изолатор за врати е чудо! Значително помалку греење и ладење, што веднаш се гледа на сметките.

Dec. 21, 2023

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

1

БЈ

Благоја Јосифов

верифициран купувач

5/5

Овој производ ме заштити од промајата и зуењето на ветрот.

Dec. 21, 2023

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

1

АД

Атанасова Душица

верифициран купувач

5/5

Не само што го спречува излегувањето на топлиот воздух воздухот, туку и ефикасно штити од прашина и инсекти.

Dec. 21, 2023

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

1

ХГ

Христина Гаврилова

верифициран купувач

5/5

Многу лесно се мести, ставете го, измерете и по потреба сечете до таму каде што треба..

Dec. 21, 2023

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

1

НП

Ненад Панов

верифициран купувач

5/5

Намалувањето на сметките за греење веќе го забележувам неколку месеци. Се исплати нарачката! 😄

Dec. 21, 2023

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

1

ВК

Васка Каровска

верифициран купувач

5/5

Незабележливо е и одговара на секој стил на врата, не стои грубо

Dec. 21, 2023

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

1

СС

Соња Симоновска

верифициран купувач

4/5

Нашиот дом сега е пријатно топол во зима. Многу полесно се затоплува целиот спрат без разлика на надворешните температури.

Dec. 21, 2023

ИЗОЛАТОР И ШТИТНИК ОД ПРОВЕВ ЗА ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ (1+1 ГРАТИС)

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ