🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-55%

slider image

производот е ист како на сликата

slider image

производот е ист како на сликата

slider image

производот е ист како на сликата

slider image

производот е ист како на сликата

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

Голема побарувачка

899 ден

399 ден


заштедувате 500 ден (-55%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

⭐СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА⭐ Машинка за брзо и лесно виткање сарми

499 ден 349 ден

🔥 Уштe 2 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

🤩 Најдобрата алатка која ќе ти помогне да направиш совршени тестенини за неколку минути 🤩 

Предности при користење на овој производ

Поедностави ја подготовката - Кујнски додаток кој му овозможува на твоето семејство лесно да подготвува различни видови тестенини за многу кратко време.

✅ Повеќенаменски алат - Овој апарат не е наменет само за правење равиоли, туку може да се користи и за правење други видови тестенини, како крофни или кнедли.

✅ Брза и лесна за употреба - Лесен е за употреба и може брзо да направи голема количина тестенини за кратко време.

✅ Практичен дизајн 2 во 1 - Вградена висечка дупка за лесно складирање, така што уредот нема да зазема многу простор.

ЕКОНОМИЧЕН И МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН АПАРАТ

Овој 2 во 1 апарат е иновативен уред кој ти овозможува брзо и лесно да направиш равиоли или друг вид на тестенини во еден уред. Економичен е бидејќи ти овозможува да направиш се со само еден уред. Покрај тоа апаратот е повеќенаменски, бидејќи освен за равиоли, можеш да го користиш и за правење други видови тестенини, како крофни или кнедли.

ЛЕСНА УПОТРЕБА

Апаратот за тестенини е исто така многу лесен за употреба. Може брзо да направи голема количина равиоли за кратко време!

Подготви го тестото и филот за равиоли по саканиот рецепт.

Стави го тестото во чашката на апаратот и притисни го за да се разреди.

Потоа стави го во другиот дел тестото и стави го во средина филот, оставајчи малку простор на страните.

Преклопи ја со помош на апаратот, тестенината е спремна за варење.

Откако ќе ја направиш првата тестенина, повторете ја постапката додека не ја направиш саканата количина.

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS;
  • Димензии на производот: 27,5 x 10 x 7 cm;
  • Тежина на производот: 230гр;
  • Боја: По наш избор.


Нарачајте го вашиот веднаш со 44% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!     

Често поставувани прашања

Како функционира овој 2-во-1 апарат за правење равиоли?

Овој апарат има две функции: првата е за правење равиоли, а втората за правење тестенини. За правење равиоли, потребно е да се направи тесто, које се замесува со помош на апаратот, а потоа се става во апаратот за правење равиоли, каде што се додава начинката. Апаратот автоматски ги сече равиолите и ги спојува.

Која е максималната големина на равиолите кои може да ги направи овој апарат?

Овој апарат може да направи равиоли со големина до 60 мм.

Дали овој апарат може да се користи за правење други видови на тестенини?

Да, овој апарат има функција за правење тестенини, со што може да се направат различни видови на тестенини, како на пример шпагети или ласања.

Кој материјал е направен овој апарат за правење равиоли?

Овој апарат за правење равиоли е направен од нерѓосувачки челик и висококвалитетна пластика.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

1

МС

Моника Стоев

верифициран купувач

4/5

Доколку сте љубители на домашно готвење, тогаш оваа преса мора да ја имате во вашата кујна. Лесен е за употреба, а обликуваните топчиња се со совршена форма и големина.

March 29, 2023

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

1

ДТ

Драгица Трајчева

верифициран купувач

5/5

Оваа преса е неопходна алатка за сите кои сакаат да ги подготват своите омилени кнедли, њоки и панцерота. Лесна за употреба и одржување!

March 29, 2023

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

1

СС

Соња Семенков

верифициран купувач

5/5

Доколку барате едноставно и брзо решение за подготовка на вашите омилени јадења, тогаш оваа преса е совршена за вас. Одлично се вклопува во рака, лесен е за употреба, а њоките и равиолите се совршено обликувани.

March 29, 2023

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

1

ВМ

Валентина Мирчева

верифициран купувач

5/5

Воодушевена сум од оваа алатка! Лесно подготвив домашни равиоли. Квалитетот е одличен, па сигурна сум дека оваа алатка ќе ми трае многу години.

March 29, 2023

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

1

ОД

Олгица Д.

верифициран купувач

5/5

Конечно најдов преса што го олеснува подготвувањето на храната! Оваа преса за њоки и кнедли е издржлива, лесна за употреба и чистење, а резултатите се фантастични.

March 29, 2023

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

1

МС

Марта С.

верифициран купувач

5/5

Оваа преса е одлична инвестиција за секој што сака да подготвува домашна храна. Брзо и лесно подготвувам њоки, кнедли, равиоли и други тестенини.

March 29, 2023

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

1

СС

Секулов Снежана

верифициран купувач

4/5

Многу е лесна за употреба, а обликуваните топчиња се со совршена форма и големина.

March 29, 2023

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

1

ИС

Ивана Сикиева

верифициран купувач

4/5

Сега можам да ги подготвам омилените специјалитети во удобноста на мојот дом.

March 29, 2023

2 ВО 1 АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ РАВИОЛИ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ