🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-58%

slider image
slider image
slider image
slider image
slider image

2 ВО 1 СОЛАРНИ СЕНЗОР СВЕТИЛКИ

2899 ден

1199 ден


заштедувате 1700 ден (-58%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 4 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

2 ВО 1 СОЛАРНИ СЕНЗОР СВЕТИЛКИ

Ефикасни, безбедни и приспособливи! ☀⚡💡

Предности при користење на овој производ

✅ Соларно полнење - Овие светилки користат сончева енергија за напојување, што ги прави еколошки и економичен избор. Без потреба од електричен приклучок, овозможуваат заштеда на енергија и пониски сметки за струја.

✅ Сензор за движење - Со вграден сензор за детекција на движење, овие светла автоматски се активираат кога ќе почувствуваат движење во близина. Ова ја зголемува безбедноста на надворешните простори, обезбедувајќи осветлување кога е најпотребно, што може да ги одврати потенцијалните несакани посетители.

✅ Три режими на осветлување - Со три различни режими на осветлување (светло, затемнување и детекција на движење), овие светла обезбедуваат флексибилност за прилагодување на осветлувањето според потребите и преференциите на корисникот.

✅ Лесна инсталација и одржување - Без потреба од кабли или сложена инсталација, овие соларни ѕидни светла лесно се монтираат на ѕидовите на надворешните површини.

СОЛАРНО ПОЛНЕЊЕ

Овие соларни светилки се иновативно решение за осветлување на твоите надворешни простори. Со можност за користење на сончевата енергија за напојување, овие светилки се еколошки и ефикасни, обезбедувајќи ти осветлување без дополнителни трошоци или потреба од електрично поврзување.

СЕНЗОР ЗА ДЕТЕКЦИЈА НА ДВИЖЕЊЕ

Кога ќе се открие движење во околината, светлината автоматски се активира, обезбедувајќи светлина што ја подобрува безбедноста на твоите надворешни простори. Оваа функција не само што ти овозможува да го осветлиш твојот двор или влез кога некој ќе се приближи, туку може да ги одврати и потенцијалните несакани посетители.

ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ

Инсталирањето на овие светилки е едноставно и брзо. Покрај тоа, соларната технологија бара минимално одржување, што ги прави овие светилки практично и долгорочно сигурно решение за осветлување на твојот дом или деловен простор.

MODE1 - Светлото автоматски се вклучува кога некој ќе помине и се исклучува 15 секунди откако ќе замине.

MODE2 - Светлото се вклучува кога некој ќе помине покрај него, а потоа се префрла на слабо светло 15 секунди откако ќе замине. Кога некој повторно ќе помине, светлото повторно се вклучува.

MODE3 - Ја одржува светлината во пригушена состојба, создавајќи пријатна атмосфера без да ја насетува околината.

Технички карактеристики:

  • 192 LED Диоди;
  • Литиумска батерија 18650: 2400 mAh.

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 58% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Често поставувани прашања

Колку време е потребно за полнење на соларните светилки?

Времето на полнење зависи од интензитетот на сончевата светлина, но обично се потребни околу 6-8 часа сончева светлина за целосно полнење на светлината.

Дали овие светилки се водоотпорни?

Да, овие соларни ѕидни светла се водоотпорни и отпорни на временски услови. Тие можат да издржат дожд, снег и други надворешни елементи.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ