🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-45%

slider image
slider image
slider image
slider image
slider image

ЕФИКАСНИ И ИЗДРЖЛИВИ ПЛАСТИЧНИ СТЕГИ ЗА СНЕГ (10 ПАРЧИЊА)

1099 ден

599 ден


заштедувате 500 ден (-45%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 6 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ЕФИКАСНИ И ИЗДРЖЛИВИ ПЛАСТИЧНИ СТЕГИ ЗА СНЕГ (10 ПАРЧИЊА)

Совршена опција за зимско возење! 🚘🚑🌨❄

Предности при користење на овој производ

✅ Повеќе контактни точки против лизгање - Специфичниот дизајн на овие стеги овозможува автоматски систем за заштита на пневматиците против лизгање.

✅ Брза и лесна инсталација - Може да се инсталираат рачно, без потреба од поместување на возилото. По потреба, ланците можат да се монтираат и на погонските тркала на возилото

✅ Пластика отпорен на абење - Издржливите и ефикасни стеги за снег се направени од висококвалитетен најлон кој не ги оштетува гумите.

❄ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ОПРЕМА ВО ЗИМСКИТЕ ДЕНОВИ

Како задолжителна опрема во зимските или снежните денови, мора да имаш и стеги за гуми во багажникот.

Доколку сеуште ги немаш, ова е вистинската можност да ги набавиш.

Може да се инсталираат рачно, без потреба од поместување на возилото.

🚗 СПРЕЧУВА ЛИЗГАЊЕ

Во услови на снежни и калливи патишта, ги штитат гумите, го спречува лизгањето на гумите и обезбедува нормално возење на возилото. Особено на снежните патишта во зима, може ефективно да обезбеди непречено движење и безбедно возење на возилото.

💪🏼 ВИСКОКВАЛИТЕТНА ПЛАСТИКА

Издржливи и ефикасни стеги за снег се направени од висококвалитетна пластика која не ги оштетува гумите. Уникатниот дизајн со неколку точки против лизгање го зголемува триењето помеѓу гумата и подлогата, што обезбедува безбедно возење дури и на најснежните патишта. Идеалени за снежни, замрзнати и калливи патишта!

ЛЕСНИ ЗА ПОСТАВУВАЊЕ ☝🏼

Технички карактеристики:

  • Пакетот содржи 10 парчиња;
  • Погоден за гуми со ширина: 145–295 mm;
  • Должина: 870 mm.
     

Нарачајте го вашиот сет веднаш со 45% ПОПУСТ. Количините се ограничени!

Често поставувани прашања

Колку се издржливи овие стеги за снег?

Овие стегалки за снег се исклучително издржливи и изработени од висококвалитетна пластика која е отпорна на ниски температури. Тие се дизајнирани да ги издржат најтешките снежни услови, обезбедувајќи долготрајна употреба во текот на зимската сезона.

Колку стеги доаѓаат во пакувањето?

Едно пакување доаѓа со 10 стеги за снег.

Како овие пластични стеги помагаат при возење на снег?

Овие пластични стеги се дизајнирани да обезбедат дополнително држење при возење на снег. Со поставување на овие стеги на тркалата на вашето возило, ја зголемувате тракцијата и го намалувате лизгањето, што овозможува побезбедно возење во зимски услови.

Дали овие стеги се лесни за склопување и расклопување?

Да, монтирањето на овие пластични стеги е брзо и лесно, се е прикажано погоре во сликите.

Колку еден сет е доволно за возило?

Секој сет доаѓа со 10 пластични стеги, што е доволно за едно возило. Препорачуваме да инсталирате стеги на сите четири тркала за да се обезбеди рамномерно држење и оптимална безбедност при возење во зимски услови.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ