🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-43%

slider image
slider image
slider image
slider image

ЕЛЕКТРИЧНО ТЕСТ ПЕНКАЛО ЗА ВОЗИЛА

2290 ден

1299 ден


заштедувате 991 ден (-43%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ЕЛЕКТРИЧНО ТЕСТ ПЕНКАЛО ЗА ВОЗИЛА

Иновативно тест пенкало за безбедно тестирање на електрични кола! ✂⚡🚙

Предности при користење на овој производ

✅ Брзо откривање проблеми - Пенкалото за тестирање на поларитетот овозможува брзо идентификување на проблемите во електричните кола, а со тоа го намалува времето потребно за дијагноза и поправка.

✅ Зголемена ефикасност на поправка - Со јасна индикација за поларитетот, корисниците можат прецизно да ја лоцираат точката на дефект и ефикасно да ги решат електричните проблеми во нивните возила.

✅ Безбедност при работа - Употребата на тест пенкало овозможува безбедно тестирање на електричните кола без ризик од краток спој или оштетување на возилото, давајќи им на корисниците поголемо чувство на безбедност за време на работата.

✅ Заштеди време и пари - Брзото откривање на проблемите и точната локација на дефектот им овозможува на возачите и техничарите ефикасно да ги решаваат електричните проблеми без потреба од скапи и одземаат многу време посети на сервисот, со што се заштедува и време и пари.

АЛАТКА КОЈА РЕШАВА ПРОБЛЕМИ

Пенкалото за тестирање на поларитетот е суштинска алатка за сите сопственици на возила и техничари вклучени во дијагностиката на електричните системи во автомобилите. Овој компактен уред овозможува брзо и прецизно тестирање на поларитетот во електричните кола, што е од клучно значење за идентификување и решавање на проблемите во електричниот систем на возилото.

ЛЕСНО КОРИСТЕЊЕ

Ова пенкало за тестирање им овозможува на корисниците лесно да ја лоцираат точката на дефект во електричниот систем на возилото. Кога врвот на пенкалото е во контакт со електричен кабел или спој, индикаторот на пената за тестирање јасно ќе покаже дали поларитетот е позитивен или негативен, обезбедувајќи им на корисниците вредни информации за понатамошна дијагностика.

МУЛТИНСМАЕНСКО ТЕСТ ПЕНКАЛО

Пенкалото за тестирање на поларитет е разноврсна алатка која може да се користи за широк опсег на задачи поврзани со дијагноза и одржување на електричните системи во возилата. Оваа алатка е дизајнирана да им овозможи на корисниците брзо и ефикасно тестирање на континуитет, проверка на поларитетот на напонот, проверка на правилната функција на светилките, проверка на моторот и следење и лоцирање на кратки споеви.

Технички карактеритсики:

  • Материјал: пластика, метал;
  • Заштита од преоптоварување: 8А (кога струјата надминува 8А, оваа ставка автоматски ќе се исклучи.);
  • Максимален напон и струја: 12V;
  • Должина: прибл. 26,5 x 9 x 4 cm.

 

Нарачајте го вашето веднаш со 43% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Често поставувани прашања

Дали ова пенкало е погодно за сите видови возила?

Да, ова тест пенкало е дизајнирано да биде компатибилно со сите видови возила, вклучувајќи автомобили, камиони и мотоцикли.

Како да се користи ова тест пенкало?

Се користи со допирање на врвот на сондата за тестирање до електричниот кабел или приклучокот и потоа набљудување на индикаторот за поларитетот или проверка на континуитетот на колото како што е соодветно.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ