🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-57%

slider image
slider image
slider image
slider image

КЛЕШТА ЗА СОГОЛУВАЊЕ ЖИЦИ

1650 ден

699 ден


заштедувате 951 ден (-57%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 3 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

КЛЕШТА ЗА СОГОЛУВАЊЕ ЖИЦИ

Едноставно и прецизно соголување на изолацијата! 👷🏻‍♀️⚒⚡

Предности при користење на овој производ

✅ Мултифункционална функционалност - Оваа клешта комбинира пет различни функции во една алатка, вклучително соголување на жица, сечење жица, свиткување на жица, зафаќање со завртки и затворање на терминалот, обезбедувајќи се што ти е потребно за ефикасно да ја завршиш работата на електричарот.

✅ Ефикасно соголување на изолацијата - Со прецизно дизајнирани сечила, оваа клешта овозможува брзо и прецизно бришење на изолацијата од различни видови жици, заштедувајќи време и намалувајќи го напорот потребен за оваа задача.

✅ Висока сигурност и издржливост - Изработена од квалитетни материјали, оваа клешта е издржлива и отпорна на абење, обезбедувајќи долготрајна алатка која може да издржи тешки работни услови.

✅ Ергономски дизајн - Со ергономски обликувани рачки, оваа клешта обезбедува удобно и сигурно држење, намалувајќи го заморот на рацете и ја подобруваат работната ефикасност за време на долгите работни часови.

✂ РАЗЛИЧНИ ЕЛЕКТРИЧНИ ПРОЕКТИ

Клештата за соголување е суштинска алатка во работилницата или за хобисти вклучени во електрични проекти. Оваа повеќенаменска алатка овозможува прецизно и ефикасно соголување на изолацијата од жици со различни дебелини, со што го олеснува процесот на монтажа и поправка на електричните системи.

🛠 БРЗО И ЛЕСНО СОГОЛУВАЊЕ

Дизајнирана со фокус на функционалноста и практичноста, оваа клешта овозможува брзо и лесно соголување на изолацијата без да се оштетат самите жици. Нејзиниот остар раб овозможува прецизно сечење на изолацијата, додека интегрираниот систем за прилагодување овозможува прилагодување на ширината на сечењето според потребите.

👷🏻‍♂️ МУЛТИНАМЕНСКА

Покрај тоа што е идеална за отстранување на изолацијата од жиците, оваа клешта често доаѓа со дополнителни функции како што се сечење и виткање жици, што ја прави уште покорисна за различни електрични проекти. Нејзината разноврсна природа ја прави незаменлива алатка во работилницата или за поправки во домот.

Технички карактеристики:

  • Материјал: нерѓосувачки челик;
  • Димензии: 20 cm.

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 45% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!   

Често поставувани прашања

Дали оваа клешта може да се користи за различни типови на жица?

Да, оваа клешта е дизајнирана да ја отстрани изолацијата од различни видови жици, вклучително и кабли со различни дебелини и материјали.

Дали оваа клешта се ергономски дизајнирана за удобно држење?

Да, клештата има ергономски дизајнирана рачка која обезбедува удобно држење и помалку замор при продолжена употреба.

Како се користи?

Оваа клешта е лесена за употреба, ставете ја жицата во соодветниот отвор, притиснете ги рачките и лесно отстранете ја изолацијата.

Колку е безбеден овој производ за употреба?

Нашите клешти се дизајнирани со безбедност како приоритет. Тие имаат ергономски дизајн и безбедносни карактеристики кои го намалуваат ризикот од повреда при употреба.

Дали овие клешти се погодни за професионална употреба?

Да, нашите клешти се идеални за професионална употреба. Висококвалитетните материјали и прецизната изработка овозможуваат сигурност и ефикасност во секоја работна средина.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ