🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-39%

slider image
slider image
slider image
slider image

КОМПЛЕТ КЕСИ ЗА ЧУВАЊЕ И ЗАШТИТА НА ХРАНА (100 ПАРЧИЊА)

990 ден

599 ден


заштедувате 391 ден (-39%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 6 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

КОМПЛЕТ КЕСИ ЗА ЧУВАЊЕ И ЗАШТИТА НА ХРАНА (100 ПАРЧИЊА)

Идеално решение за покривање на чиниите со храна! 🍱🍕✨

Предности при користење на овој производ

✅ Продолжена свежина - Кесите за складирање на храна ефикасно ја задржуваат свежината на храната, продолжувајќи го нивниот рок на траење и спречувајќи губење на вкусот.

✅ Одржување на хигиена - Со користење на кеси за покривање на храната, ја одржуваш хигиената на твоите оброци, спречувајќи ја контаминацијата од надворешни фактори како прашина, инсекти или микроорганизми.

✅ Едноставна организација - Систематската употреба на кесите за складирање храна овозможува полесна организација во фрижидер или оставата, што ја олеснува идентификацијата и пристапот до различни видови храна.

✅ Повеќенаменска употреба - Кесите за складирање храна обезбедуваат повеќенаменска функционалност, тие можат да се користат за складирање на остатоци, замрзнување или транспорт на храна на патувања, што ги прави незаменлив додаток во и надвор од кујната.

✨ ЕФИКАСНА ЗАШТИТА

Кесите за складирање храна се суштински додаток во секоја кујна што овозможува ефикасно пакување, складирање и заштита на храната. Изработени од висококвалитетни материјали кои се отпорни на влага, мириси и пенетрација на воздух, овие кеси обезбедуваат оптимална заштита за сите видови храна.

🍉 МУЛТИНАМЕСНКИ

Кесите се погодни за пакување на остатоци, овошје, зеленчук, месо и млечни производи, спречувајќи губење на вкусот, текстурата и хранливата вредност. Идеални се и за транспорт на храна на патувања, излети или деловни ручеци.

👌🏼 ПОВТОРНО УПОТРЕБЛИВИ

Со намалување на отпадот од храна и продолжување на рокот на траење на храната, корисниците заштедуваат пари и го намалуваат нивниот еколошки отпечаток. Исто така, овие кеси се издржливи и повторно се употребуваат, што ги прави долгорочно одржливо решение за складирање храна.

🥘 ЛЕСНО УПОТРЕБЛИВИ

Секоја кеса е дизајнирана да овозможи практично и ефикасно складирање храна. Овие кеси се исто така многу флексибилни и лесно се прилагодуваат на различни форми на храна, што го олеснува складирањето.

Технички карактеристики:

  • Материјал: ПЕ;
  • Природна должина: 12 см;
  • Должина на истегнување: 42 см.

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 39% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Често поставувани прашања

Колку пати можам да ги користам овие кеси пред да се истрошат?

Нашите торби се дизајнирани да бидат издржливи и повторно да се користат. Точниот број на употреби зависи од фреквенцијата на користење и одржување, но повеќето корисници можат да ги користат многу пати пред да стане забележливо какво било абење.

Дали овие кеси може да се користат за замрзнување храна?

Да, нашите кеси се погодни за замрзнување храна. Отпорни се на ниски температури и спречуваат замрзнување и оштетување на храната.

Колку кеси доаѓаат во овој комплет?

Овој комплет доаѓа со сет кеси 100 парчиња што овозможува флексибилно складирање на различни видови храна.

Дали овие кеси се повеќекратно употребливи?

Да, нашите торби се направени од висококвалитетни материјали кои се издржливи и повеќекратно, заштедувајќи ви пари и намалувајќи го отпадот.

Дали овој комплет е погоден за складирање на сите видови храна?

Да, нашите кеси се погодни за складирање на свежа храна, овошје, зеленчук, сендвичи, грицки и друго, обезбедувајќи сеопфатно решение за вашите потреби за складирање храна.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ