🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-25%

slider image
slider image
slider image
slider image

КУЈНСКА ПРЕСА ЗА СВЕЖО ЦЕДЕНИ СОКОВИ

3999 ден

2999 ден


заштедувате 1000 ден (-25%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

КУЈНСКА ПРЕСА ЗА СВЕЖО ЦЕДЕНИ СОКОВИ

Свежо цеден сок од цитрусно овошје во секое време! 🍋🍊

Предности при користење на овој производ

✅ Свежо цеден сок - Повеќе не мора да купуваш сокови кои ја губат свежината речиси веднаш по отворањето, направи освежителен пијалок секогаш кога ќе посаш.

✅ Без неред - Поради самиот механизам за цедење сок, кој е од затворен тип, нема прскање од страна или прелевање, а целиот процес е готов за неколку секунди.

✅ Голем капацитет на цедење - Голема потисна моќ и искористеност на овошјето, овозможува зачувување на корисните својства на овошјето.

✅ Лесна за користење и одржување - Толку е лесна за користење што може да го исцедиш овошјето само со една рака и без мака и труд!

ЛЕСНА, ЕФИКАСНА И БРЗА ПОДГОТОВКА

Нашата кујнска преса за цедење овошје е суштинска алатка за секоја кујна која го цени свежиот овошен сок и брзата подготовка. Оваа импресивна кујнска алатка ти овозможува лесно и ефикасно да ја извадиш секоја капка сок од овошјето, без многу напор.

ЕРГОНОМСКА РАЧКА

Кујнската преса ти овозможува брзо и ефикасно да исцедиш сок од различни видови овошје, вклучувајќи агруми, лимони, портокали, лимес, калинка и многу други. Благодарение на ергономски дизајнираната рачка и механизмот за стискање, можеш лесно да извлечеш максимална количина сок без многу напор.

ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ НА ЦЕДЕЊЕ

Оваа преса има поголем капацитет во споредба со обичните домашни соковници, што го прави идеален за подготовка на големи количини свежи сокови во еден чекор. Ова е особено корисно во професионалните кујни и угостителските објекти.

КВАЛИТЕТНА ИЗРАБОТКА

Оваа преса е направен од висококвалитетни материјали, вклучувајќи нерѓосувачки челик и алуминиум, што и дава исклучителна издржливост и отпорност на абење. Прецизното производство на овој уред гарантира неговата издржливост и сигурна работа.

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: нерѓосувачки челик;
  • Димензии приближно: висина 40cm; ширина околу 20cm.

 

 Нарачајте ја вашата веднаш со 35% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!   

Често поставувани прашања

Како да бидам сигурен дека ќе добијам максимална количина сок од овошјето?

Рачната професионална преса е дизајнирана со прецизен механизам за цедење кој овозможува максимална екстракција на сок од состојките. Така, со овој уред, можете да бидете сигурни дека ќе ја користите секоја капка сок.

Дали овој соковник може да се справи со тврдо овошје пример како јаболка?

Да, овој соковник може ефикасно да исцеди дури и тврди состојки како моркови и јаболка. Неговата сила и издржливост го прават погоден за различни намени.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ