🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-40%

slider image
slider image
slider image
slider image

MOSQUITO МАГНЕТ ЛЕД ЛАМБА ПРОТИВ КОМАРЦИ

999 ден

599 ден


заштедувате 400 ден (-40%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

MOSQUITO МАГНЕТ ЛЕД ЛАМБА ПРОТИВ КОМАРЦИ (1+1 ГРАТИС)

Пренослива ламба против комарци - решение без штетни хемикалии! 👌🏼🚫🦟

Предности при користење на овој производ

✅ Целосна заштита - Комарците пренесуваат многу болести, не само на луѓето туку и на животните. Ламбата против комарци ќе ти обезбеди тебе и на твоето семејство целосна заштита.

✅ Ефикасност и практичност - Имајќи го во предвид прашањето за ефикасност и безбедност, ламбата против комарци е голем плус и предност во однос на алтернативите кога станува збор за превенција од комарци. Ќе ги истреби сите комарци во твојата околина без токсини, непријатни мириси и штетни хемикалии!

✅ Преносливост - Малите димензии и USB полнењето го прават уредот совршено пренослив за авантури во домот или на отворено.

✅ Широка употреба - Ламбата против комарци е одлично решение за секој простор, и внатре и надвор. Се користи во хотели, кафулиња, продавници, магацини, фарми.

🦟 НАЈЕФИКАСЕН И НАЈБЕЗБЕДЕН НАЧИН

Напредокот на технологијата го носи во нашите домови најефективниот и најбезбедниот начин за спречување на комарците - пренослива ламбата против комарци.

Ламбата со магнет за комарци работи на уникатен и интересен метод. LED светлото е мамка што ги привлекува сите комарци кои се кријат во близина.

🏡 БЕЗОПАСЕН ЗА ЧОВЕЧКОТО ТЕЛО

Уредот има вентилатор со голема брзина кој создава ефект на вшмукување и ги вшмукува комарците. На дното на светилката е прикачен контејнер кој ги заробува сите комарци. Овој практичен и автоматизиран систем е целосно безопасен за човечкото тело и за домашните миленици.

🔋 ПРАКТИЧНА И ПРЕНОСЛИВА

Малите димензии и USB полнењето го прават уредот совршено пренослив за авантури во домот или на отворено.

Не дозволувај пријатните летни вечери во дворот или на терасата да ти се расипуваат, решението е пронајдено!

Технички карактеристики:

  • Применлива област: 20~120㎡;
  • Димензии: 19 x 13cm;
  • Moќнст: 5W;
  • USB полнење;

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 40% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!      

Често поставувани прашања

Како функционира лед ламбата против комарци?

Електричниот убиец на комарци користи специјално дизајнирана УВ светлина што ги привлекува комарците. Кога комарците се приближуваат до светлината, лед ламбата веднаш ги уништува, ослободувајќи го вашиот простор од иритирачки инсекти.

Дали лед ламбата е безбедна за домашна употреба?

Да, лед ламбата со UV LED светло е безбедна за домашна употреба. Работи на електричен напон кој е доволно силен да ги уништи комарците, но не е опасен за луѓето и домашните миленици. Сепак, за дополнителна безбедност се препорачува уредот да се стави подалеку од дофат на деца и домашни миленици.

Колку простор може да покрие една ламба?

Една LED ламба против комарци може да покрие површина од околу 120 квадратни метри.

Колку е ефективна LED ламбата за комарци?

LED ламбата е високо ефикасен уред за контрола на комарци. Освен што ги привлекува комарците, ја намалува и нивната популација со тоа што го спречува нивното понатамошно размножување. Ова резултира со намалување на бројот на комарци во вашата околина.

Дали е лесно да се користи ЛЕД светлото за магнет за комарци?

Да, LED ламбата е многу лесна за употреба. Треба само да го поставите на саканото место, да го вклучите и ќе почне да работи. Додека работи треба да биде вклучена во струја. Со практичен дизајн, светилката е лесна за одржување и чистење.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ