🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-37%

slider image
slider image
slider image
slider image

ПАМЕТЕН ДИГИТАЛЕН КОНТРОЛЕР И ТАЈМЕР ЗА ЧЕШМА

3190 ден

1999 ден


заштедувате 1191 ден (-37%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 4 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ПАМЕТЕН ДИГИТАЛЕН КОНТРОЛЕР И ТАЈМЕР ЗА ЧЕШМА

Заштедува вода и го зголемува приносот! 🏡💦🌱

Предности при користење на овој производ

✅ Паметно наводнување - Го контролира времето и периодот на наводнување, осигурувајќи дека твоите растенија редовно ја добиваат потребната количина на вода.

✅ Заштеда на вода - Оптимизираното користење на водата го намалува непотребното трошење, а со тоа ти заштедува пари.

✅ Едноставно програмирање - Лесно постави ги саканите интервали за наводнување со помош на интуитивен дигитален интерфејс.

✅ Зголемена продуктивност на растенијата - Редовното и правилно наводнување им овозможува на твоите растенија да растат здрави и бујни.

✅ Издржливост и доверливост - Квалитетните материјали и врвната технологија обезбедуваат долг работен век и беспрекорно функционирање.

ЛЕСНА КОНТРОЛА

Паметниот контролер е револуционерно решение за ефикасно управување со наводнувањето на растенијата. Овој иновативен уред ти дава прецизна контрола врз времето и периодот на наводнување, обезбедувајќи им на твоите растенија точно количество вода што им е потребна.

Неговата интуитивна дигитална контрола овозможува лесно програмирање на саканите интервали на наводнување, додека напредната технологија заштедува вода и пари.

МУЛТИНАМЕНСКИ

Идеален за употреба во градини, овоштарници, оранжерии или земјоделски полиња, обезбедувајќи сигурно наводнување без оглед на големината на површината. Неговата едноставна инсталација овозможува брзо поставување без потреба од специјални алатки или експертиза.

ДОЛГОТРАЈНИ ПЕРФОРМАНСИ

Квалитетните материјали и издржливата конструкција обезбедуваат долготрајни перформанси, додека паметната технологија ја оптимизира употребата на водата, што го прави овој контролер суштинска алатка за секој градинар или земјоделец кој сака да ги подобри своите растенија со минимален напор.

Начин на употреба:

+/- КОПЧИЊА: Користи ги овие копчиња за да ги приспособиш времето и системските поставки.

SELECT TIME UNITS(избери единица): Конверзија на единица час/минута/секунда.

OK КОПЧИЊА: Копче за потврда на програмата.

MANUAL WATERING: Притисни и задржи 3 секунди за да започнеш со рачно наводнување.

CURRENT TIME: Поставување тековно време (24-часовен систем).

START TIME: Изберете кога сакаш да полеваш.

HOW LONG: Определи колку долго е потребно наводнување.

HOW OFTEN: Избери колку често да наводнуваш.

NEXT TIME(следно наводнување): Автоматски се бара.

 

Времетраењето на наводнувањето може да се постави од 0-3 часа!

Технички карактеристики:

  • Конектори со навој 3/4″;
  • Водоотпорен тајмер: IPX4;
  • Материјал: висококвалитетен ABS;
  • Димензии: 20 x 12 x 8cm;
  • Батерии: 2 x AA (не се вклучени);
  • Тежина: 380g.

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 37% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Често поставувани прашања

Дали е тешко да се инсталира контролерот?

Не, инсталацијата е многу едноставна и не бара посебни вештини или алатки. Вклучете го уредот, поставете ги саканите параметри и подготвени сте за паметно наводнување!

Колку вода можам да заштедам со овој контролер?

Контролерот ви овозможува прецизно да го контролирате наводнувањето, што значително ја намалува непотребната потрошувачка на вода. На овој начин, можете да заштедите до 50% вода во споредба со рачно наводнување.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ