🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-59%

slider image

производот е ист како на сликата

slider image

производот е ист како на сликата

slider image

производот е ист како на сликата

slider image

производот е ист како на сликата

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1490 ден

599 ден


заштедувате 891 ден (-59%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 6 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

Побрзо и полесно пеглање од било кога! ♨👚👔

Предности при користење на овој производ

✅ Лесно и ефикасно - Испеглај ја облеката со пареа на висока температура без да ја белее и старее твојата облека.

✅ Моќна - Потребно е помалку од половина минута за да се загрее пеглата и веќе можеш да ја користиш. Брзо се загрева и се пегла непречено.

✅ Безбедна - Рачната пегла е безбедна за сите видови ткаенини и пегла до пет пати побрзо од колку со обичното пеглањето.

✅ Дезинфекција - Совршена за дезинфекција на целата облеката. Ги отстранува непријатните мириси и сите честички залепени за облеката.

⚡ ЕДНОСТАВНО И БРЗО ПЕГЛАЊЕ

Направи го пеглањето алишта многу едноставно и брзо, со новата практична рачна пегла на пареа што ти нуди безброј предности во споредба со обичната пегла. Дизајнирана е специјално да го скрати времето на твоите секојдневни обврски околу алиштата. Од сега пеглањето ќе можеш да го вршиш со многу леснотија без да имаш потреба да поставуваш специјална даска за пеглање или да наоѓаш рамна површина, затоа што со помош на овој иновативен производ тоа ќе го правиш дирекно на самата закачалка и тоа за само неколку минути.

🌡 БРЗО ЗАГРЕВАЊЕ

Облеката може да се пегла директно 30 секунди по вклучувањето на струјата и може да се загрее до 150 степени C, во рок од 10 минути за да се постигне најдобар ефект на пеглање.

Препорачливо е да изберете да ја пеглате облеката по навлажнување, ефектот на пеглање ќе биде подобар и побрз.

Ова е производот кој секој треба да го поседува во својот дом, зарем не?

👔 5 ПАТИ ПОБРЗО ПЕГЛАЊЕ

На лесен и едноставен начин ги пегла сите изгужвани рабови, 5 пати побрзо отколку со обична пегла. Потребно е помалку од половина минута за да се загрее пеглата и веќе можеш да ја користиш.

Микро пеглата на пареа има искуство со суво и влажно пеглање за да ги задоволи индивидуалните потреби за пеглање.

Нуди голем број на предности во споредба со обичната пегла:

👔 Оваа пегла на пареа овозможува пеглање директно на алиштата, без потреба од даска за пеглање.

⚡ Загревањето на оваа пегла на пареа е обично многу побрзо во споредба со конвенционалните пегли.

💨 Пареата има способност ефикасно да навлезе во влакната на ткаенината, омекнувајќи ги и отстранувајќи ги брчките.

💪🏻 Можете да го користите и за пеглање завеси, постелнина, па дури и тапацирани површини, што е тешко да се постигне со обична пегла.

💼 Мини верзијата на оваа пегла на пареа е компактна и пренослива, обезбедува практично, брзо и ефикасно решение за пеглање кое е особено корисно во секојдневните ситуации, но и при патување.

Технички карактеристики:

  • Моќност: 30W;
  • Напон: 110V-240v;
  • Време на загревање: 15-20 секунди;
  • Капацитет на резервоарот за вода: 80 ml.

 

 Нарачајте ја вашата веднаш со 46% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Често поставувани прашања

Колку брзо се загрева оваа мини пегла?

Мини електричната пегла има брзо загревање, што значи дека е подготвена за употреба за неколку минути. Ова ви овозможува брзо да ја средите вашата облека без да губите време.

Дали оваа мини пегла е погодна за патување?

Да, оваа мини електрична пегла е компактна и пренослива, идеална за патување. Благодарение на нејзината мала големина, лесно се вклопува во куфер или торба, што ви овозможува да ја одржувате вашата облека дури и за време на патувањето.

Како работи оваа мини рачна пегла за пареа?

Мини рачната пегла на пареа е практичен уред кој ја користи моќта на пареата за пеглање ткаенини. Само наполнете го резервоарот со вода, почекајте да се загрее и нежно лизгајте ја пеглата преку ткаенината. Пареата ќе ја омекне ткаенината, ќе ги отстрани брчките и ќе ја остави совршено мазна.

Кои се предностите од користењето на оваа пегла на пареа во споредба со обичната пегла?

Пеглата на пареа нуди неколку предности. Прво, ја елиминира потребата од даска за пеглање, бидејќи може да се користи директно на алиштата. Исто така, пареата ефикасно ги отстранува дури и тврдоглавите брчки, а во исто време ја дезинфицира ткаенината.

Дали ова мини пегла е безбедно за сите видови ткаенина?

Да, оваа мини пегла на пареа е дизајнирана да биде безбедна за различни видови ткаенини. Можете да го користите на памук, свила, синтетички и други ткаенини без страв од оштетување. Сепак, секогаш е препорачливо прво да ја тестирате пеглата на помалку видлив дел од ткаенината за да бидете сигурни.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

1

ММ

Митревска Мила

верифициран купувач

5/5

Ова пегла обезбедува одлични резултати без да мора да трошите многу пари. Доколку сакате практично решение за пеглање кое нема да ви го оптоварува буџетот, ова е изборот за вас.

Sept. 4, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ЕА

Елена Антевска

верифициран купувач

5/5

Никогаш не мислев дека би купила мини пегла. Можам да ја носам секаде со мене и да пеглам секогаш кога е потребно.

Sept. 4, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ГК

Гордана Костова

верифициран купувач

5/5

Може да се користи не само за облека, туку и за мали завеси, покривки и други ткаенини во куќата. Се сомневав дали навистина ми треба уште една пегла, но сега ми е јасно дека тоа е нешто што олеснува многу секојдневни задачи 😄

Sept. 4, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

СМ

Сузана Митрева

верифициран купувач

4/5

Воодушевена сум од тоа колку нежно ова пегла ги третира моите омилени ткаенини. Се плашев дека некои ткаенини ќе се оштетат, но немам причина да се грижам. Ова е вистински спас за сите оние кои се грижат за својата облека и сакаат да ја сочуваат.

Sept. 4, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

СИ

Славица Ивановска

верифициран купувач

5/5

Без оглед на малите набори, овој мал уред едноставно ги пегла. Мојот омилен дел е тоа што не треба многу напор за да се постигне беспрекорен изглед. Фантастично!

Sept. 4, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ЖЦ

Жаклина Цветкова

верифициран купувач

4/5

Ова пегла е вистинска мала брза машина! Се загрева за кратко време и е подготвена за работа. Нема повеќе чекање и губење време.

Sept. 4, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ВГ

Васка Грнчарова

верифициран купувач

5/5

Оваа пренослива микро пегла на пареа е совршена за патување! Лесна е и компактна, се вклопува во секоја торба, а нејзината ефикасност е извонредна.

Sept. 4, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

СК

Сања Калошева

верифициран купувач

5/5

Апсолутно фантастична! Нејзината компактна големина е совршена за патување и брзо пеглање каде и да сте.

Sept. 15, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

УС

Ушинова Снежана

верифициран купувач

5/5

Без оглед на големината, брзо и темелно ги исправа ткаенините, правејќи ги мазни и уредни.

Sept. 15, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ИЦ

Ивана Цветкова

верифициран купувач

5/5

Пеглата брзо се загрева, што значи дека не губите драгоцено време чекајќи да се загрее.

Sept. 15, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ВМ

Весна Мишева

верифициран купувач

5/5

Оваа пегла не е само за облека. Ја користам и за исправување на завесите и постелнината.

Sept. 15, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ДВ

Даниела Валгелова

верифициран купувач

4/5

Држењето на пеглата со рака е многу удобно и лесно. Нема да се чувствувате уморни додека ја користите, дури и со продолжена употреба.

Sept. 15, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ГН

Гордана Накева

верифициран купувач

5/5

Оваа микро пегла на пареа е нежна за ткаенини. Не треба да се грижите дали ќе ги оштетите чувствителните материјали, бидејќи е безбедна за употреба.

Sept. 15, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

СП

Сузана Петрова

верифициран купувач

4/5

Ви овозможува да заштедите енергија бидејќи е мала и брзо се загрева. Токму она што е потребно за брзо и прецизно пеглање.

Sept. 15, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

1

ПМ

Петар Митев

верифициран купувач

5/5

Одлична е за пакување и носење во куфер. Тоа ви помага да останете организирани дури и кога сте далеку од дома.

Sept. 15, 2023

ПРАКТИЧНА И МОЌНА МИНИ РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ