🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-31%

slider image
slider image
slider image
slider image

ПРИЛАГОДЛИВ АВТОМОБИЛСКИ ПОТПИРАЧ ЗА ГЛАВА

2190 ден

1499 ден


заштедувате 691 ден (-31%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Среда и Петок

🔥 Уштe 2 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ПРИЛАГОДЛИВ АВТОМОБИЛСКИ ПОТПИРАЧ ЗА ГЛАВА

Сега можеш да спиеш удобно во автомобилот на долги патувања! 🚘🧳👌🏼

Предности при користење на овој производ

✅ Ја подобрува удобноста за време на возењето - Автомобилскиот потпирач за глава обезбедува дополнителна удобност додека возиш или патуваш. Ова е особено важно за оние кои често патуваат или поминуваат многу време во автомобилот.

✅ Обезбедува поддршка за цервикалниот 'рбет - Ова е особено корисно кога возиш на долги растојанија или во ситуации кога патувањето може да биде напорно. Перницата помага да се одржи правилната положба на главата и вратот, со што се намалува ризикот од вкочанетост или непријатност.

✅ Поудобно патување - Соодветната поддршка за главата и вратот овозможува мускулна релаксација и го намалува притисокот врз цервикалниот 'рбет. Ова може да доведе до помал замор и поголема удобност при подолги патувања.

✅ Ја подобрува безбедноста на патниците - Ова може да го намали ризикот од повреди на вратот и главата, особено при странични или задни судири.

ИНОВАТИВЕН ДОДАТОК ЗА ТВОЈОТ АВТОМОБИЛ

Иновативен додаток за твојот автомобил кој обезбедува дополнителна удобност и поддршка при возење. Овој прилагодлив потпирач е дизајниран да обезбеди оптимална поддршка за главата и вратот, обезбедувајќи не само удобност, туку и безбедност за време на патувањето.

Уживајте во безгрижно патување со овој практичен додаток кој ти овозможува максимална удобност и безбедност.

КВАЛИТЕТЕН И УДОБЕН МАТЕРИЈАЛ

Перницата е изработена од меки и удобни материјали кои гарантираат пријатно чувство при употреба. Надворешниот слој на перницата е покриен со мек материјал кој дозволува воздухот да тече и го спречува задржувањето на топлината. Тоа значи дека перницата ќе остане свежа и удобна дури и при подолги патувања.

УДОБНОСТ ПРИ ПАТУВАЊЕ

Неговиот ергономски дизајн се прилагодува на контурите на вратот и главата, овозможувајќи правилно држење на телото и намалување на напнатоста на мускулите на вратот. Ова е особено корисно кога патуваш на долги растојанија или во ситуации кога патувањето може да биде напорно. Со обезбедување на правилна положба на телото, перницата го намалува ризикот од вкочанетост и непријатност.

ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНБОСТ

Покрај удобноста и поддршката, перничето за потпирачот за глава позитивно влијае и на безбедноста на патниците. Правилно поставеното перниче може да го намали ризикот од повреди на вратот и главата при судари или ненадејни запирања.

Со универзална големина и прилагодливи ремени, може лесно да се закачи на повеќето потпирачи за глава за автомобили.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 140-280 mm;
  • Ротација: 180 степени.

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 31% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!     

Често поставувани прашања

Дали овие потпирачи за глава се погодни за сите типови на автомобили?

Да, потпирачите за глава се универзални и можат да се користат во повеќето автомобили, вклучувајќи седани, теренци, вагони и други видови возила.

Како ги инсталирате овие потпирачи за глава?

Инсталирањето е едноставно и брзо. Потпирачите за грб лесно се прицврстуваат на постоечкото седиште со помош на вклучените алатки и упатства. Нема потреба од дополнителни алатки или професионално склопување.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ