🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-49%

slider image
slider image
slider image
slider image

СЕТ 3 КАЛАПИ ЗА ПРАВЕЊЕ ТОРТА И КОЛАЧИ

1590 ден

799 ден


заштедувате 791 ден (-49%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Петок и Понеделник

🔥 Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

СЕТ 3 КАЛАПИ ЗА ПРАВЕЊЕ ТОРТА И КОЛАЧИ

Калапи кои на секоја домаќинка ќе и го олеснат приготвувањето на разни колачи и пити! 🥮🎂🍰🤤

Предности при користење на овој производ

✅ Разновидност на форми - Сетот содржи три различни форми на калапи (коцка, круг и срце), што ти овозможува да направиш најразлични колачи и десерти по твој избор. Оваа разновидност на форми додава креативност во твоето готвење.

✅ Лесно расклопување - Калапите се направени од висококвалитетен материјал кој овозможува лесно отстранување на колачот без оштетување. Калапот е дизајниран така што може да се отстранати работ, па затоа е идеален за популарната торта cheese cake.

✅ Квалитетен материјал - Внатрешниот дел од основата е нелеплив, што ти гарантира совршен изглед на колачот и полесно вадење на содржината од калапот.

✅ Отпорност на топлина - Овие калапи се издржливи и можат да издржат високи температури во рерната, што ти овозможува да подготвуваш колачи за кои е потребно подолго печење.

ЛЕСНО ПОДГОТВУВАЊЕ НА РАЗНИ КОЛАЧИ И ПИТИ

Без разлика дали правиш торта, пита или некој солен колач, овие 3 калапи мора да ги имаш во твојата кујна! Калапи кои на секоја домаќинка ќе и го олеснат приготвувањето на разни колачи и пити.

3 РАЗЛИЧНИ ФОРМИ

Тркалезна, квадратна или во форма на срце, твојата торта ќе биде фантастична! Калапот е дизајниран така што може да се отстрани работ, па затоа е идеален за популарната торта cheese cake. Обрачот лесно се отстранува и се прицврстува на основата, со помош на широка рачка.

Секој калап е внимателно дизајниран да ти овозможи да креираш различни колачи и десерти. Без разлика дали сакаш да направиш традиционална тркалезна торта, забавно квадратче или романтична торта во форма на срце, овој сет ти дава можност да се изразиш преку кулинарската креативност.

НЕЛЕПЛИВА ОСНОВА

Внатрешниот дел од основата е нелеплив, што ти гарантира совршен изглед на колачот или питата и полесно вадење на содржината од калапот. Слободно можеш да ја испечеш твојата торта во овие калапи.

Врвни калапи со нелизгава облога и иновативен дизајн, брзо и лесно чистење. Отстранливо дно и тока за ослободување на храната, непропустливи и спречуваат излевање.

КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ

Изработени се од квалитетен, цврст, издржлив и долготраен материјал, јаглероден челик.

Овие калапи се издржливи и можат да издржат високи температури во рерната, што ти овозможува да подготвуваш колачи за кои е потребно подолго печење.

Сетот е идеален за подарок за прослава, роденден или друга пригода.

Технички карактеристики:

  • Срце - Ø24cm
  • Круг - Ø26cm
  • Коцка - Ø28cm

 

 Нарачајте ги вашите веднаш со 49% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Често поставувани прашања

Дали овие тави се безбедни за употреба во стандардни електрични и гасни печки?

Да, овие калапи се сосема безбедни за употреба. Материјалот од кој се направени може да издржи високи температури без деформација или оштетување. Можете да ги користите без да се грижите за вашата безбедност и безбедноста на вашите колачи.

Дали овие калапи се погодни за професионална употреба?

Да, овие калапи се погодни и за домашна и за професионална употреба. Професионалните слаткари и готвачи ќе ја ценат нивната прецизност и разновидност на облици кога подготвуваат специјални колачи и десерти. Ова е инвестиција која ќе се исплати во кујната на секој мајстор за колачи.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ