🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-30%

slider image
slider image
slider image
slider image
slider image

СОЛАРНА УЛИЧНА СВЕТИЛКА СО СЕНЗОР

2890 ден

1999 ден


заштедувате 891 ден (-30%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 6 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

СОЛАРНА УЛИЧНА СВЕТИЛКА СО СЕНЗОР

Соларна улична светилка со сензор за детекција на движење! ☀🔋⚡🏡

Предности при користење на овој производ

✅ Енергетско ефикасно осветлување - Сончевата улична светилка користи сончева енергија за напојување, што е еколошки и економски исплатлива опција. Ја намалува потрошувачката на електрична енергија и придонесува за зачувување на животната средина.

✅ Автоматско осветлување со сензор за движење - Вградениот сензор за детекција на човечко тело овозможува светлата автоматски да се вклучуваат кога ќе почувствува присуство, обезбедувајќи сигурност и сигурност на улиците.

✅ Водоотпорна - Со водоотпорни оценки IP65, оваа улична светилка е дизајнирана да издржи екстремни временски услови како дожд, снег и сонце. Отпорна е на корозија, што ја прави идеално решение за надворешно осветлување.

✅ Интелигентна контрола и лесна инсталација - Со интелигентниот контролен систем, можеш лесно да го прилагодиш осветлувањето според твоите потреби и преференции.

ЗА ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ

Ова напредно улично светло е дизајнирано да ги задоволи потребите за сигурно надворешно осветлување, обезбедувајќи безбедност, удобност и ефикасност во исто време.

СОЛАРНО ПОЛНЕЊЕ

Интегрираните соларни панели ефикасно ја апсорбираат сончевата енергија во текот на денот, претворајќи ја во електрична енергија што се складира во вградените батерии. Ова овозможува самоодржливост и независност од електричната мрежа, намалувајќи ги трошоците за енергија и влијанието врз животната средина.

СЕНЗОР ЗА ДЕТЕКЦИЈА НА ДВИЖЕЊЕ

Дополнителна предност е присуството на сензор за детекција на човечко тело, кој автоматски го активира осветлувањето кога ќе почувствува движење во близина. Оваа функција овозможува ефикасно користење на светлината само кога е потребно, дополнително ја намалува потрошувачката на енергија и го продолжува животниот век на батеријата. Дополнително, автоматското осветлување обезбедува дополнителна безбедност и сигурност на улиците, особено во ноќните часови.

IP65 ВОДООТПОРНА

Со водоотпорни оценки IP65, ова соларно улично светло е отпорно на временски услови како дожд, снег, сонце и прашина. Ова го прави идеално решение за надворешно осветлување кое може да издржи екстремни услови и долгорочна употреба без губење на перформансите или оштетување.

Технички карактеристики:

  • Материјал: пластика;
  • Ip65 Водоотпорно осветлување;
  • Димензии: 64 x 16 cm.

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 30% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!   

Често поставувани прашања

Колку време е потребно соларната улична светилка да се наполни целосно?

Времето на полнење на соларните улични светилки зависи од нивото на сончева светлина и капацитетот на батериите. Во просек, полнењето може да трае од 6 до 8 часа под директна сончева светлина.

Дали сончевата улична светилка работи само ноќе?

Не, соларната улична светилка може да работи дење и ноќе. Во текот на денот, вградените соларни панели ги полнат батериите, додека ноќе се активира сензор за детекција на движење или осветлувањето може рачно да се вклучи преку прекинувач.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ