🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-44%

slider image
slider image
slider image
slider image

СИГУРНОСЕН ВЕНТИЛ ЗА БОЈЛЕР ПРОТИВ ЕЛЕКТРИЧЕН УДАР (1+1 ГРАТИС)

1250 ден

699 ден


заштедувате 551 ден (-44%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 2 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

СИГУРНОСЕН ВЕНТИЛ ЗА БОЈЛЕР ПРОТИВ ЕЛЕКТРИЧЕН УДАР (1+1 ГРАТИС)

Сигурна заштита за твојот бојлер! 🛀🏻💦⚡

Предности при користење на овој производ

✅ Зголемена безбедност - Го спречува ризикот од електричен удар, заштитувајќи го твоето семејство и домот.

✅ Намалување на ризикот од електричен удар - Сигурносниот вентил автоматски ја намалува електричната енергија за време на тековно истекување, спречувајќи потенцијални фатални удари.

✅ Едноставна инсталација - Лесна за инсталирање и компатибилна со повеќето модели на бојлер.

✅ Спречува оштетување на опремата - Спречува оштетување на бојлерите и другите електрични уреди, со што се продолжува нивниот работен век и се намалуваат трошоците за поправка.

ЗАГАРАНТИРАНА БЕЗБЕДНОСТ

Безбедносниот вентил против електричен удар е клучна компонента за одржување на безбедноста на корисниците и интегритетот на електричните системи во домовите и комерцијалните објекти. Овој вентил има витална функција за намалување на ризикот од електричен удар при истекување на струјата, обезбедувајќи сигурна заштита во случај на дефект во електричниот систем на бојлерот.

ДЕТЕКТИРА АБНОРМАЛНА ЕЛЕКТРИЧНА АКТИВНОСТ

Деталната функција на овој сигурносен вентил е да открие присуство на тековно истекување или абнормална електрична активност во бојлерот и веднаш да реагира со намалување на протокот на електрична енергија за да се спречат фатални последици за корисникот. Кога сензорите детектираат ненормални електрични струи, вентилот автоматски интервенира и го намалува електрицитетот што минува низ бојлерот, минимизирајќи го ризикот од електричен удар.

ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА

Инсталирањето на овој сигурносен вентил е едноставно и компатибилно со повеќето модели на бојлери, што го прави достапно решение за подобрување на безбедноста во домовите и деловните простории. Сигурносниот вентил е клучен дел од електричните системи кој обезбедува непроценлива заштита на корисниците и обезбедува безбедно функционирање на бојлерот во различни средини.

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS + бакар;
  • Водоотпорен, топлински изолиран;
  • Димензии: 45 x 64mm / интерфејс: 20mm;
  • Тежина: ~70гр.

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 44% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!  

Често поставувани прашања

Како безбедносниот вентил го штити корисникот?

Овој вентил автоматски го детектира истекувањето на електрична енергија и ја намалува електричната енергија, со што се спречува ризикот од електричен удар и се осигурува безбедноста на корисникот.

Дали инсталирањето на сигурносниот вентил за котелот е комплицирано?

Не, инсталацијата е едноставна и вентилот е компатибилен со повеќето модели на бојлер. Можете лесно да го поставите со основни алатки.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ