🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-46%

slider image
slider image
slider image
slider image

СОЛАРНО ВОДООТПОРНО СВЕТЛО ЗА ВЛЕЗНА ВРАТА (1+1 ГРАТИС)

1850 ден

999 ден


заштедувате 851 ден (-46%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 4 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

СОЛАРНО ВОДООТПОРНО СВЕТЛО ЗА ВЛЕЗНА ВРАТА (1+1 ГРАТИС)

Осветли го твојот влез без трошоци за енергија! 🏡✨💡

Предности при користење на овој производ

✅ Еколошка енергија - Оваа соларна светилка користи сончева енергија како извор на енергија, што е еколошки и ја намалува потрошувачката на електрична енергија, придонесувајќи за зачувување на животната средина.

✅ Водоотпорна за доверливост - Со својата водоотпорна конструкција, ова светло може да издржи различни временски услови како дожд, снег или влажност, обезбедувајќи долготрајна работа дури и во тешки услови.

✅ Лесна инсталација и одржување - Со својот безжичен дизајн и лесна инсталација, ова светло не бара комплицирано поврзување или одржување, што го прави практична опција за надворешно осветлување.

СОЛАРНО ПОЛНЕЊЕ

Соларното водоотпорно светло за надворешна врата е практично и ефикасно решение за осветлување на твоот влез или двор. Со својот соларен панел, оваа светилка користи сончева енергија како извор на енергија, што е еколошки и економично решение. Нема потреба да инсталираш комплицирани кабли или да трошиш електрична енергија - само стави ја ламбата на сончево место и таа автоматски ќе почне да се полни и ќе светне ноќе.

ВОДООТПОРЕН ДИЗЈАН

Една од клучните карактеристики на оваа светилка е нејзината водоотпорна конструкција што ја прави отпорна на дожд, снег и влага. Ова значи дека можеш да бидеш сигурен дека светилката ќе остане функционална и доверлива дури и при најтешки временски услови, обезбедувајќи континуирано осветлување и безбедност.

МОДЕРЕН ДИЗЈАН

Со својот елегантен и модерен дизајн, оваа светилка ќе додаде естетски шмек на твојот надворешен простор, истовремено обезбедувајќи функционалност и безбедност. Неговиот компактен и атрактивен изглед совршено ќе се вклопи во секој двор, тераса или влез, правејќи го посветло и поатрактивно место.

Технички карактеристики:

  • Соларен панел: 5V 1,1W;
  • Литиумска батерија: 1200 mAh;
  • Извор на светлина: сијалица COB;
  • Материјал: ABS + AS;
  • Водоотпорен: IP65;
  • Режим А: Сензор за движење + Контрола на светлина;
  • Режим Б: Контрола на светлината;
  • Работно време: 6-8 часа.

 

Нарачајте го вашето веднаш со 46% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!  

Често поставувани прашања

Колку време е потребно за полнење на соларен панел?

Времето на полнење на соларниот панел може да варира во зависност од интензитетот на сончевата светлина. Во идеални услови, полнењето може да трае од 6 до 8 часа.

Дали оваа светилка може да се монтира на ѕид или на столб?

Да, нашата светлина доаѓа со вклучен материјал за монтирање што овозможува лесна инсталација на ѕид, столб или која било друга рамна површина.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ