🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-33%

slider image
slider image
slider image
slider image

УЛТРАЗВУЧЕН СОЛАРЕН УРЕД ПРОТИВ ШТЕТНИЦИ

1650 ден

1099 ден


заштедувате 551 ден (-33%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

УЛТРАЗВУЧЕН СОЛАРЕН УРЕД ПРОТИВ ШТЕТНИЦИ

Ефикасна заштита на твојата градина и дом! 🐀🚫🌱

Предности при користење на овој производ

✅ Соларно полнење - Распространувачот има соларен панел на врвот што ја полни вградената батерија. Откако ќе го инсталираш, не треба да се грижиш за замена на батериите!

✅ Не е штетен - Растерувачот емитува бранови со ниска фреквенција кои се одбивни за животните кои се приближуваат до 9 метри. Не користи отрови и електрошокови и не е опасен за другите членови на домаќинството!

✅ Обезбедува секаков вид на површини - Без разлика дали сакаш да го поставиш во твојата градина, двор или овоштарник, соларниот распрскувач ќе се погрижи да бидеш секогаш безбеден.

✅ Издржлив - Растерувачот е дизајниран да ти служи со години - изработен е од алуминиум и силна пластика и е 100% водоотпорен!

ЛЕСЕН И ЕДНОСТАВЕН НАЧИН

Реши го проблемот паметно и безбедно со соларниот ултразвучен растерувач на кртови и други глодари.

Емитира ултразвучни бранови со висока фреквенција и на тој начин ја обезбедува површината од несаканите животни на брз, лесен и едноставен начин.

Идеален е за птици, змии, глувци, зајаци, верверички, кртови, лисици, како и други животни.

БЕЗБЕДЕН ЗА ЛУЃЕТО И ДОМАШНИТЕ МИЛЕНИЦИ

Ултразвучниот бркач е безопасен за луѓето и домашните миленици, но ефикасно ги одбива штетниците. Ова значи дека можеш да уживаш во твојот двор или градина без да се грижиш за безбедноста на твоето семејство или домашни миленици.

ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА

Само стави го уредот на сончево место, без потреба од кабли или дополнителна опрема.

Нашиот ултразвучен сончев отфрлач на штетници може да покрие голема површина, обезбедувајќи заштита од штетници на отворено. Со широк опсег на дејствување, можеш да бидеш сигурен дека твојата градина или двор ќе бидат заштитени од штетници како што се глувци, стаорци, змии, инсекти и други несакани гости.

Технички карактеристики:

  • Ултразвучна фреквенција: 25 kHz;
  • Аларми: 120 dB;
  • Зафатена површина: 9M;
  • Големина на производот: 37,5 x 15 x 8,5 cm.

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 39% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Често поставувани прашања

Дали ултразвучниот соларен одгледувач на штетници е ефикасен против различни видови штетници?

Да, овој отстранувач на штетници ефикасно одбива различни штетници, вклучувајќи инсекти како птици, змии, глувци, зајаци, верверички, кртови, лисици, како и други животни.

До каде достигнува ултразвукот на овој апарат?

Уредот емитува ултразвук кој може да покрие површина од околу 1000 квадратни метри, обезбедувајќи широка покриеност на вашата градина, овоштарник или дом.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ