🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-46%

slider image
slider image
slider image
slider image
slider image

ВОДООТПОРНИ ЛЕД СОЛАРНИ ДИСК СВЕТИЛКИ (3+1 ГРАТИС)

1590 ден

849 ден


заштедувате 741 ден (-46%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 6 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ВОДООТПОРНИ ЛЕД СОЛАРНИ ДИСК СВЕТИЛКИ (3+1 ГРАТИС)

Осветли го патот до влезната врата! ✨🌱🏡

Предности при користење на овој производ

✅ Соларно полнење - Тие се полнат во текот на денот благодарение на сончевата светлина, не бараат присуство на батерии или електрично полнење за нивната работа.

✅ Романтична декорација - Нареди ги низ целиот двор на начин кој најмногу ти одговара и создади пријатна атмосфера во која ќе ги поминеш мирните летни вечери со семејството.

✅ Отпорни на сите временски услови - Не мора да ги отстрануваш кога има дожд, снег или ветер, бидејќи се направени од исклучително отпорен материјал кој ја штити внатрешноста на сијалицата и им овозможува да ги „преживеат“ и оние малку посилни природни катастрофи.

✅ Вграден автоматски сензор - Откако ќе ги инсталираш светилките, твојата работа околу нив е завршена! Благодарение на автоматскиот сензор, тој сам ќе се полни во текот на денот и ќе се вклучи кога ќе се стемни.

✅ Економско решение - Украси го просторот околу базенот или фонтаната без големи финансиски инвестиции.

ПРЕКРАСНА ДЕКОРАЦИЈА

Дали сакаш да го направиш твојот двор оаза на мирот каде што ќе можеш да се опуштиш по напорниот и исцрпувачки работен ден?

Избери ги овие градинарски светилки кои ќе го комплетираат твојот простор околу базенот, ќе ги осветлат миризливите цвеќиња и дискретно ќе ја осветлат патеката.

СОЛАРНО ПОЛНЕЊЕ

Благодарение на автоматскиот сензор, тој сам ќе се полни во текот на денот и ќе се вклучи кога ќе се стемни.

Се полнат на дневна светлина, така што не се потребни полначи или менување на батериите.

ЛЕСНО ПОСТАВУВАЊЕ

Сè што ти треба за инсталација доаѓа во пакетот - не се потребни дополнителни алатки. Монтирај го држачот на кружниот дел од светилката и забиј го во земја.

Откако ќе ги инсталираш светилките, твојата работа околу нив е завршена!

ВОДООТПОРЕН ДИЗАЈН

Не мора да ги отстрануваш кога има дожд, снег или ветер, бидејќи се направени од исклучително отпорен материјал кој ја штити внатрешноста на сијалицата и им овозможува да ги „преживеат“ и оние малку посилни природни катастрофи.

Нареди ги низ целиот двор на начин кој најмногу ти одговара и создади пријатна атмосфера во која ќе ги поминеш мирните летни вечери со семејството.

Технички карактеристики:

  • IP65 Водоотпорни;
  • Номинална моќност: 5W;
  • Димензии: 12.6 x 11.5 cm.

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 46% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Често поставувани прашања

Колку време е потребно за полнење на овие соларни дискови?

Времето на полнење на соларните дискови зависи од нивото на сончева светлина и капацитетот на батеријата. Вообичаено, полнењето може да трае 6 до 8 часа под директна сончева светлина, обезбедувајќи ви осветлување во текот на ноќта.

Дали овие соларни дискови се отпорни на временските услови?

Да, овие соларни дискови се направени од висококвалитетни материјали кои се водоотпорни и отпорни на корозија, што ги прави погодни за надворешна употреба при различни временски услови, вклучувајќи дожд, снег и влажност.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ