🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-41%

slider image
slider image
slider image
slider image

ВОДООТПОРНО ЛЕД СОЛАРНО ГРАДИНАРСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ (3+1 ГРАТИС)

1190 ден

699 ден


заштедувате 491 ден (-41%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Вторник и Четврток

🔥 Уштe 4 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ВОДООТПОРНО ЛЕД СОЛАРНО ГРАДИНАРСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ (3+1 ГРАТИС)

Совршена декорација за твојата градина! 🏡💡

Предности при користење на овој производ

✅ Мултифункционални и практични - Може да се постават на различни места - на скали, ограда, тераса, балкон...

✅ Сончево полнење - Не се потребни жици, струја или батерии за работа! Заборави на каблите и батериите - овие соларни светилки ја користат сончевата енергија како извор на светлина во дворот!

✅ Автоматско палење - Светлото се полни во текот на денот и автоматски се вклучува кога ќе се стемни.

✅ Водоотпорни според стандардот IP56 - Не грижи се ако надвор врне дожд или врне снег - светилките се водоотпорни и нема да бидат оштетени од изложеност на врнежи!

✅ Декорација и корисно решение - Иновативен дизајн погоден за скали и огради. Прекрасна декорација и корисно решение се во едно.

✨ ОСВЕТЛИ ЈА ПАТЕКАТА

Лесно осветли ја патеката, скалите, оградата или терасата! Твојот двор ќе премине од темен и празен простор во пријатен простор за уживање со амбиентални светла!

Тие ќе светат без престан цела ноќ, потребни се само 6-8 часа за полнење на светилките. Светлото се полни во текот на денот и автоматски се вклучува кога ќе се стемни.

🌞 СОЛАРНО ПОЛНЕЊЕ

Идеално решение за ноќно осветлување на скали или огради во твојот двор, гаража, градина или тераса - сето тоа без кабли и менување батерии! Не грижи се за жици и електрични работи за да го осветлиш дворот - сончевата светлина ќе направи твојата околина да изгледа магично и ќе заштеди електрична енергија.

🏡 ЛУКСУЗЕН ИЗГЛЕД

Осветли ги цвеќињата, патеката, терасата или едноставно создади ја вистинската атмосфера за прослави на отворено! Претвори го твојот двор во целосно луксузна средина.

Освен што ќе ги намалиш трошоците, ќе придонесеш и за зачувување на животната средина со користење на природен извор на енергија.

💦 ВОДООТПОРЕН ДИЗАЈН

Не грижи се ако надвор врне дожд или снег - светилките се водоотпорни и нема да бидат оштетени од изложеност на врнежи!

Може да се користи и да се поставува на различни места - на скалила, ограда, капија, тераса, балкон...

Технички карактеристики:

  • Димензии: 78mm x 45 mm
  • Агол на светлина: 180 степени
  • Работна температура: од -20°C до 40°C
  • Материјал: ABS пластика
  • Вградена батерија: 1,2V 600mAh Ni-MH
  • Боја на светло: жолта

 

Во пакетот добиваш:

  • 4 x Водоотпорни соларни градинарски светилки

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 41% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!              

Често поставувани прашања

Колку долго трае батеријата за овие соларни светилки?

Батериите на овие соларни светилки имаат исклучително долг животен век. Со полнење преку ден преку соларни панели, светлата можат да ја осветлат вашата градина ноќе, обезбедувајќи до 8 до 12 часа осветлување по целосно полнење.

Дали овие светилки се водоотпорни?

Да, овие LED соларни светилки се целосно водоотпорни. Изработени се од висококвалитетни материјали што ги прават издржливи и отпорни на временски услови, што ви овозможува безбедно да ги користите дури и во дождливи денови.

Како ги вклучувате и исклучувате овие соларни градинарски светла?

Нашите соларни градинарски светла автоматски се вклучуваат во самрак и се исклучуваат во зори благодарение на вградениот сензор за светлина.

Како да ги монтирам овие соларни градинарски светла?

Нашите светилки лесно се монтираат, само поставете ги на посакуваното место и уживајте во осветлувањето без потреба од кабли или струја.

Дали овие соларни градинарски светла имаат различни режими на осветлување?

Не, боја на светло само жолта.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ