🔥 100% сигурно купување

🚚 Бесплатна достава на сите производи

Немате продукти во кошничка

ЈАВИ СЕ И НАРАЧАЈ

-33%

slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image

ЗИМСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО ФИЛТЕР ЗА СКИЈАЊЕ

899 ден

599 ден


заштедувате 300 ден (-33%)

бесплатна достава

Нарачај веднаш и добиј измеѓу
Среда и Петок

🔥 Уштe 5 парчиња на залиха

2-4 дена достава

15 дена рок на замена

рефундација

ДЕТАЛЕН ОПИС

ЗИМСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО ФИЛТЕР ЗА СКИЈАЊЕ

Зимска маска за скијање за целосна заштита! ⛷🏂🏼❄🏔

Предности при користење на овој производ

✅ Топла и заштитна бариера од глава до врат - Нашата зимска маска за скијање обезбедува целосна покриеност, заштитувајќи те од студот и ветерот при секое спуштање.

✅ Непречено дишење - Уживај во слободата на дишење со посебен дел за устата устата, овозможувајќи ти да останеш фокусиран на секој момент на патеката.

✅ Јасен вид во секоја насока - Со прецизно дизајниран отвор за очи, оваа маска обезбедува јасна видливост, овозможувајќи ти лесно да се движиш низ секој снежен пејзаж.

✅ Прилагодлив комфор - Лесна, но издржлива, нашата ски-маска се прилагодува на твоето лице за да обезбеди оптимално вклопување без непријатност, овозможувајќи ти целосно да се фокусираш на уживањето во радостите на зимата.

ТОПЛИНА, УДОБНОСТ И ФУНКЦИОНАЛНОСТ

Зимската маска за скијање која ја покрива целата глава, лице и врат претставува совршена комбинација на топлина, удобност и функционалност за време на секој зимски спортски предизвик. Изработена со внимание на деталите, оваа маска обезбедува целосна заштита од суровата зимска клима, овозможувајќи ти да уживаш во скијањето без оглед на временските услови.

ТЕ ШТИТИ ОД ГЛАВА ДО ВРАТ

Главната карактеристика на оваа маска е нејзината способност да обезбеди целосна покриеност од глава до врат, заштитувајќи те од студ, ветер и снег. Висококвалитетниот материјал штити од непријатни временски услови, правејќи го твоето искуство на патеката удобно и безгрижно.

ПОСТОЈАН ПРОТОК НА СВЕЖ ВОЗДУХ

Уникатната предност на оваа маска е специјалниот отвор за дишење на ниво на устата, кој овозможува непречено и лесно дишење при активност. Овој детал ја прави маската практична, намалувајќи го заморот и обезбедувајќи постојан проток на свеж воздух при секое спуштање.

ОТВОР ЗА ОЧИ

Маската е внимателно дизајнирана со отвор за очи кои обезбедува кристално чиста видливост во сите правци. Без разлика на брзината и тежината на патеката, оваа функција ти овозможува прецизно да го гледаш патот напред, што е клучно за безбедноста и уживањето во скијањето.

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: руно;
  • Големина: 33 x 38cm.

 

   Нарачајте ја вашата веднаш со 44% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!  

Често поставувани прашања

Како оваа скијачка маска штити од студ?

Нашата зимска маска за скијање е изработена од висококвалитетни материјали кои обезбедуваат топлинска изолација, заштитувајќи ве од студ, ветер и снег, овозможувајќи ви да уживате во скијањето во сите временски услови.

Дали маската е погодна за луѓе со различни големини на глави?

Да, нашата маска за скијање е еднаква за сите и се прилагодува на различни форми и големини на главата. Еластичниот материјал обезбедува совршено вклопување, што го прави удобен за сите корисници.

Која е цената на доставата?

Сите наши производи имаат БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до дома.

Кога ќе го добијам нарачаниот производ?

Пратката ќе ја добиете во рок од 2-4 работни денови.

Што ако добијам оштетен производ?

Доколку не сте задоволни од производот можете да побарате рефундација или да го замените производот со некој друг што го имаме на залиха моментално. Се што треба е да ни се јавите на телефонскиот број 071321312 и веднаш ќе добиете некој од нашите колеги кој ќе ви помогне да се реши проблемот.

Дали можам да го вратам својот производ?

Се разбира! Сите наши производи имаат гаранција за поврат до 15 дена од денот на подигање, што значи дека неискористените производи можете да ги вратите во рок од 15 дена.

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ